Czytasz
Co dobrego przyniesie Śląski Rap Festival?

Co dobrego przyniesie Śląski Rap Festival?

Śląski Rap Festival

W drugiej połowie w katowickim Spodku odbędzie się Śląski Rap Festival. Czego powinniśmy się spodziewać po tym jednodniowym hip-hopowym święcie?

Śląski Rap Festival to najstarsze tego typu wydarzenie na muzycznej mapie Polski. W tym roku przypada 15. edycja festiwalu i z tej okazji, organizatorzy postawili na niezwykle mocne bookingi.

Do Katowic przyjedzie nie tylko czołówka polskiej rap sceny, ale również dwie amerykańskie gwiazdy. Mowa o M.O.P i Das EFX, a więc artystach posiadających wyjątkowe zasługi w hip-hopowym środowisku. M.O.P to duet, w którego skład wchodzą Lil Fame (używał przedrostka Lil, zanim to było modne) i Billy Danzenie. Nowojorska ekipa powstała w 1993 roku i w tamtym czasie była jednym z ciekawszych zjawisk na tej scenie. Mash-Out Posse współpracowali m.in. z DJ Premierem i Jayem-Z, a ich muzykę wydawano w Roc-A-Fella, Loud Records i G-Unit.

Z kolei Das EFX to duet, który powstał w 1988 roku, również w Nowego Jorku. Krazy Drayz i Skoob zdobyli spore uznanie dzięki inteligentnym, pełnym odniesień do popkultury tekstom, w których nie stronili od neologizmów. Mówi się, że mieli spory wpływ na styl obrany przez Public Enemy czy Commona. 

Jeśli jesteście fanami starej szkoły i conscious rapu, nie możecie przegapić występu dwóch tak ważnych reprezentantów tego nurtu. A żeby tego było mało, w Spodku wystąpi czołówka polskiej sceny rapowej i turntablistycznej. Spodziewajcie się m.in. Pezeta, KęKę, Pokahontaz, Zipery i Tedego. Swoje didżejskie umiejętności zaprezentują m.in. DJ 600V, DJ Decks czy DJ Deszczu Strugi i wielu innych.

Sprawdź też
TEDE FENIX

Bilety na Śląski Rap Festival, który odbędzie się 19 stycznia dostępne są w Going. 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone