Czytasz
Smolasty i Doda rozbili bank nowym hitem. Dlaczego?

Smolasty i Doda rozbili bank nowym hitem. Dlaczego?

Doda

Ponad cztery miliony wyświetleń w 48 godzin, numer 1 karty na czasie w Polsce, Norwegii, Irlandii oraz… na Islandii. Jak Smolasty i Doda pobili wszelkie rekordy nową piosenką?

Doda to postać niejednoznaczna. Z jednej strony można kojarzyć ją ze świata telewizyjnego show-biznesu. Piosenkarka udziela się muzycznie od ponad dwóch dekad. Zdążyła więc na dobre zadomowić się w świadomości słuchaczy jako artystka należąca do świata mediów jeszcze sprzed rewolucji internetowej. Jak widać, Doda świetnie potrafi odnaleźć się również we współczesnej dystrybucji muzyki. Ba, jak pokazała ostatnia premiera, to nawet lepiej niż ktokolwiek.

Nowa piosenka nagrana ze Smolastym o tytule Nim Zajdzie Słońce ma na ten moment niemal siedem milionów wyświetleń na YouTube, a została opublikowana zaledwie cztery dni temu. Co więcej, hit wspiął się na wysokie szczeble karty na czasie również za granicą. Poza Polską najnowsze dzieło tej dwójki plasuje się w top 1 Norwegii, Irlandii oraz na Islandii. Ponadto Smolastego i Dodę można znaleźć wysoko na YT również w takich krajach jak Holandia, Niemcy, UK, Dania, Belgia czy Szwecja. Innymi słowy, Europa została chwilowo kompletnie zdominowana przez tę dwójkę.

Doda

Skąd aż taki sukces?

Nim Zajdzie Słońce zdaje się mieć wszystkie cechy potrzebne do zostania wielkim hitem. Wpadający w ucho, typowo radiowy refren, prosty, romantyczny tekst, Smoła na autotunie, Doda po prostu śpiewająca bardzo emocjonalnie i przejmująco. Takich piosenek powstaje jednak wiele, a nie każda może pochwalić się aż takimi wynikami. Kluczem zdaje się być pomost między dwoma muzycznymi światami.

Z jednej strony mamy Smolastego, który reprezentuje współczesny przemysł muzyczny ze streamingami i mediami społecznościowymi na czele. Z drugiej strony mamy Dodę, która pochodzi jeszcze z czasów, gdy szczytem popularności było pojawienie się w telewizji śniadaniowej. Wspólnie zebrali więc rzeszę fanów w każdym możliwym wieku i świadomości muzycznej, tworząc tegoroczny polski muzyczny blockbuster numer 1.

Sprawdź też
Oki i Kukon czego słuchali Polacy w 2023

Zobaczcie, co Smolasty zrobił ostatnio na TikToku

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone