Czytasz
Draka Klimczaka z 1988 – producent kolejnym gościem podcastu Pawła Klimczaka

Draka Klimczaka z 1988 – producent kolejnym gościem podcastu Pawła Klimczaka

1988, mat. promocyjne

W najnowszym odcinku podcastu Pawła Klimczaka w Empik Music pojawił się 1988. Znakomity producent ze Szczecina, do niedawna 1/2 duetu Syny, opowie o swoim procesie twórczym i nowym stylistycznym rozdziale w zakresie produkcji. Wywiad dostępny jest w ramach Draki Klimczaka.

1988 to unikalny talent, o stylu rozpoznawalnym na pierwszy rzut ucha. Nikt jak on nie potrafi tak dobrze przekuć głębokich, basowych lekcji z dubu na hip-hop. Sądząc po jego ostatnich produkcjach, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym temacie. Potrafi także pokazać niesamowitą różnorodność, nie tracąc spójności brzmienia. Dłuższa rozmowa z nim chodziła mi po głowie od dawna, dlatego cieszę się, że wpadł do Draki Klimczaka! – komentuje Paweł Klimczak.

1988 niedawno zawiesił działalność duetu Syny, co z pewnością nie zadowoliło wielu fanów ich twórczości. Jednak każdy koniec jakiegoś etapu może być początkiem nowej, twórczej zmiany. Świadczy o tym chociażby futurystyczny singiel z Margaret i Kachą z Coals Bajkał, który skręca w stronę hip-hopowego dream popu. Towarzyszący mu teledysk przypomina stylistyką tumblrowy pamiętnik z początku lat zerowych. Niedawno wydany z Margaret i Karą singiel Anitpop to z kolei połączenie kontrowersyjnego, szczerego tekstu o branży z ożywczym, rapowym bitem. Sam 1988 w swoich solowych albumach mieszał hip-hop z dubem i elementami krautrocka, co sprawiło, że nie bez powodu wielu określa go jednym z najciekawszych polskich producentów. W Drace Klimczaka dowiemy się więcej o jego procesie twórczym, posłuchamy podsumowania elektryzującej działalności duetu z Piernikowskim i dowiemy się, jakie są jego plany na przyszłość.

W Drace Klimczaka wielokrotnie pojawiają się tematy dotyczące rodzimej branży hip-hopowej. Niedawno dziennikarz rozmawiał z Gedzem, a jeden z pierwszych odcinków serii dotyczył polityczno-społecznego zaangażowania raperów. Sądząc po ostatnich nagraniach, możemy się przygotować na więcej wywiadów z twórcami spod znaku polskiego rapu.

Sprawdź też

Podcasty z serii “Draka Klimczaka” znajdziecie w Empik Music.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone