Czytasz
Stenka, Sobocińska, Simlat i Żurawski w „Drużynie AA”. Znamy też singiel!

Stenka, Sobocińska, Simlat i Żurawski w „Drużynie AA”. Znamy też singiel!

Drużyna AA

To historia o wzajemnym wsparciu, dzięki któremu można pokonać własne słabości, a także o tym, jak istotne dla tego zwycięstwa są dobre cele w życiu – przeczytamy w zapowiedzi produkcji.

Lubię robić rzeczy, które sprawiają, że moje serce bije szybciej. Ale jeszcze bardziej chcę przyspieszać tętno innych ludzi. Pompuję światło, kolor, ruch i świeżość do wizualnego krwiobiegu – pisze Daniel Jaroszek na swojej oficjalnej stronie internetowej. Początkowo parał się tym na polu wykonywania sesji zdjęciowych i reklam. Spod jego rąk wyszły także teledyski dla największych polskich wykonawców. Zrealizował m.in. klipy do Bubbletea Quebonafide i Darii Zawiałow, Wody sodowej Okiego, Trofeów Dawida Podsiadły oraz Jest tylko teraz Męskie Granie Orkiestry.

Oki – Woda sodowa

Wyciągnąć lekcję z ekranu

Twórcy wciąż było jedno mało, dlatego niedawno postanowił wejść do świata kina. Wystartował z wysokiego C, bo Johnnym, który okazał się wielkim sukcesem frekwencyjnym. Fabularyzowaną biografię ks. Jana Kaczkowskiego, w której główną rolę zagrał Dawid Ogrodnik, w kinach zobaczyło ponad milion widzów. Produkcja zdobyła też cztery nagrody na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. – Uniwersalność przedstawionej w filmie historii sprawiła, że okazał się pozycją dla wszystkich. Każdy znalazł w nim coś dla siebie, wyciągnął jakąś lekcjęmówił producent Johnny’ego, Robert Kijak.

Zwiastun filmu Johnny / reż. Daniel Jaroszek

Drużyna AA: na ratunek terapii

Dwa lata po premierze długometrażowego debiutu Jaroszek, bogatszy jeszcze o doświadczenia pracy nad serialem Forst, ma szansę znów podbić serca widzów. 20 września do kin wejdzie jego drugi film, czyli Drużyna AA. Jak sama nazwa wskazuje, jego akcja toczy się w środowisku anonimowych alkoholików. Grupa zżytych nałogowców żyjących we wczesnych latach 90. chce zwyciężyć z uzależnieniem. Finansowa stabilność ośrodka terapeutycznego, w którym się leczą, stoi jednak pod znakiem zapytania. Aby go uratować, bohaterowie decydują się przeszmuglować przez całą Polskę dwie cysterny spirytusu. Czy to brzmi jak plan z góry skazany na porażkę? Bez wątpienia, zwłaszcza że na tropie protagonistów jest surowa Celniczka. Niektóre sytuacje wymagają jednak bezprecedensowych środków.

Sprawdź też
Monopoly film

Zwiastun filmu Drużyna AA / reż. Daniel Jaroszek

Muzyka Lor i najntisowy lore

Główne role w filmie zagrali Danuta Stenka, Łukasz Simlat, Magdalena Cielecka, Maria Sobocińska, Mikołaj Kubacki i Leszek Lichota. Autorami scenariusza są Tomasz Kwaśniewski i Jacek Wasilewski. Ścieżkę dźwiękową do produkcji skomponował Maciej Dobrowolski (Czerwone maki, Dziewczyna i kosmonauta, Detektyw Bruno), ale perypetie alkoholików opatrzy także muzyka zespołu Lor. Drużyna AA, podobnie zresztą jak Johnny, ma też urzekać warstwą wizualną. – Udało nam się stworzyć niezwykle barwny i niecodzienny świat, wykorzystując relikty architektury PRL-u i wczesnych lat 90-tych, ale nadając im nowego znaczenia. Dzięki temu daliśmy naszym wspaniałym aktorom wyjątkowe tło do odegrania historii, która – w co głęboko wierzę – rozbawi i wzruszy – przekonuje Jaroszek. Poniżej znajdziecie singiel promocyjny od grupy Lor!

Tak, jestem chory, nie mogę pić. Przeczytaj naszą rozmowę z Alkoholikiem z TikToka!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone