Czytasz
Muzyka rosyjskich wykonawców wspierających wojnę na Ukrainie wycofana ze Spotify

Muzyka rosyjskich wykonawców wspierających wojnę na Ukrainie wycofana ze Spotify

Rosja Spotify

Unia Europejska nałożyła sankcje na kolejnych artystów opowiadających się za wojną na Ukrainie. Rosja straciła kilku artystów na Spotify.

Rosja: żelazne zasady Spotify

Ze szwedzkiego portalu streamingowego zniknęło kilka profili rosyjskich wykonawców, publicznie znanych z tego, że popierają wojnę w Ukrainie. Według opublikowanych informacji wśród nich znajdują się zespół Lube, Grigory Leps, Oleg Gazmanov, Polina Gagarina i Shaman. Należy podkreślić, że pierwsza trójka artystów jest objęta sankcjami od 2022 roku, a pozostali dopiero od tygodnia.

Serwis Spotify wydał też oświadczenie, w którym odniesiono się do wprowadzonych zmian: Zasady platformy jasno określają, że podejmujemy działania, gdy zidentyfikujemy treści, które wyraźnie naruszają nasze reguły dotyczące treści lub lokalne przepisy. Warto wspomnieć, że szwedzki gigant zawiesił swoją działalność w Rosji już w marcu 2022 roku.

Nowa muzyka zawsze pod ręką? Wystarczy zaobserwować nas na Spotify!

Stanowcze nie dla zwolenników wojny

Jak można się domyślić, decyzja UE dotycząca restrykcji nałożonych na poszczególnych wykonawców nie wzięła się z powietrza. Jednym z politycznie działających muzyków jest Shaman. Twórca niejednokrotnie uczestniczył w koncertach organizowanych przez Kreml lub obchodach rocznicy rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Kolejną artystką, która śmiało głosi swoje poglądy, jest Gagarina. Warto powiedzieć, że zyskała spore dochody płynące z wydarzeń upamiętniających aneksję Krymu organizowanych przez państwo.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone