Czytasz
Klubowy Dzień Kobiet w Warszawie. Szykują się imprezy i dyskusje

Klubowy Dzień Kobiet w Warszawie. Szykują się imprezy i dyskusje

Najpierw solidna dawka wiedzy o położeniu i potrzebach DJ-ek i producentek, a potem harce na parkiecie. W warszawskich klubach Jasna 1 i K-Bar Powiśle szykuje się intensywny weekend.

Stawiamy czoła znacznie większym wyzwaniom na swojej drodze zawodowej niż nasi koledzy, którym wiele uchodzi na suchodeklaruje DJ Malaika. – Raz na jakiś czas zdarza się ktoś, kto lekceważy twoje umiejętności i dochodzi do wniosku, że zostałaś zabookowana tylko ze względu na bycie dziewczyną. Całkowicie pomija niezliczone lata praktyki i przygotowań włożonych w twoją prażali się DJ K La V. – Jeśli ubierzesz się w określony sposób, prawdopodobnie będziesz częściej pojawiać się na zdjęciach, choć twój wygląd nie powinien mieć żadnego znaczenia wtóruje im pochodząca z Belgii Diane.

RAYE wielką triumfatorką BRIT Awards. Wcześniej wytwórnia opóźniała wydanie jej debiutanckiej płyty

Takie deklaracje padają z ust przedstawicielek clubbingu stanowczo zbyt często. Nierówności płciowe nie omijają tej kultury mimo tego, że została zbudowana na fundamentach wzajemnego szacunku, zrozumienia i jedności. DJ-ki i producentki zarabiają mniej, padają ofiarą słownej i fizycznej przemocy, a ich umiejętności bywają kwestionowane bez konkretnego powodu. Sporo takich incydentów nie wyszło na jaw ze względu na to, że ofiary boją się negatywnych konsekwencji ze strony środowiska. Ostracyzm wciąż potrafi roznosić się z prędkością światła.

Jedną z DJ-ek, która otwarcie przeciwstawia się seksizmowi w branży, jest Rebekah

Zmiany w krajobrazie branży

W nadchodzący weekend nadarzą się dwie okazje ku temu, żeby otwarcie porozmawiać o powyższych problemach i zastanowić się nad tym, jak im przeciwdziałać. 8 marca, dokładnie w Dzień Kobiet, warszawski K-Bar Powiśle organizuje w K-Studio (ul. Stępińska) dyskusję o damskiej sferze przemysłu muzycznego. – Przyjrzymy się wyzwaniom, widoczności i zmieniającemu się krajobrazowi całej branży – zapowiadają inicjatorki akcji. Moderatorką rozmowy będzie dd, zaś gościniami – ALLG, Charlie, gummi, Lolo Batten, Taan i Zyvvia. Uczestnictwo w panelu jest bezpłatne, przy czym uprzednio należy potwierdzić swoją obecność pod adresem ddwolska@gmail.com.

Grafika zapowiadająca Femme Club Scene #Talk w K-STUDIO / materiały prasowe

Dzień Kobiet. Słowa ku wzmocnieniu

Dzień później podobne wątki zostaną podjęte na Jasnej 1. – Jesteśmy głęboko przekonane o znaczeniu tego rodzaju dyskusji dla naszej społeczności. Stanowią platformę do wymiany doświadczeń, a także prezentacji osobistych perspektyw dotyczących poruszania się po środowisku klubowym i poza nią. Mogą tu paść ważne słowa, które zmienią nasze poglądy, zainspirują i wzmocnią każdą z nas – przeczytamy w opisie Eunic Women’s Night. Pieczę nad rozmową będzie sprawować Magda Staniszewska (madikoptah) – członkini kolektywu regime brigade. W gronie prelegentek znalazły się KAROLINDA, mad miran, Miley Serious, Ola Teks, noa i Vio PRG.

Sprawdź też
Eurowizja 2024 Artur Orzech

Oba wydarzenia zakończą się imprezami, na których zagrają same artystki. Warto akurat tam celebrować Dzień Kobiet!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone