Czytasz
Znamy nominacje do EMAs. Którzy Polacy będą walczyć o nagrodę?

Znamy nominacje do EMAs. Którzy Polacy będą walczyć o nagrodę?

Wczoraj MTV opublikowało nominacje do nagród EMAs, a w polskim internecie zawrzało na temat osób, które będą starać się w tym roku o tytuł Najlepszego Polskiego Artysty.

Na liście znalazło się parę nieoczywistych, niemniej ważnych nazwisk w polskim show biznesie i tych, których każdy się spodziewał. Wielu z nich mogliście usłyszeć w ciągu tego roku na ich trasach koncertowych czy festiwalach.

Kto to taki?

MATA

MATA na okładce polskiej edycji Vogue’a

Chyba nikt się nie dziwi, że to właśnie on dostał tę nominacje. Michał Matczak w tym roku wyruszył w trasę, a publiczność po brzegi wypełniła każdy jego koncert (a grał na niemałych terenach w całej Polsce!). Jeśli grał na festiwalu – pod sceną także gromadziły się tysiące jego fanów. Był też pierwszym mężczyzną, który pojawił się na okładce polskiej wersji Vogue’a. Przeczuwamy, że to nie koniec jego wielkiej i jakże dynamicznej kariery.

Margaret

Choć trasa Maggie Vision odbyła się w 2021, to Margaret nie zwalnia tempa i od początku tego roku ciśnie z muzyką – czy to na festiwalach, czy w studiu. Tego lata wydała Niespokojne morze. We wrześniu ukazał się natomiast jej kolejny singiel – Mamona, który szybko zyskał popularność na platformach streamingowych. Piosenki były strzałem w dziesiątkę i być może to właśnie one staną się przepustką do tytułu Najlepszejgo Polskiego Artysty. Przypomnijmy tylko, że to już kolejny raz kiedy Margaret zostałanominowana do tej nagrody. Wkrótce się przekonamy, czy po raz piąty ją wygra.

Julia Wieniawa

Po występach na żywo chyba wszyscy możemy zgodzić się, że Julia Wieniawa nie jest kolejną aktorką, która próbuje coś robić z muzyką. Jej głos jest fenomenalny, a płyta OMAMY, która ukazała się na początku wakacji, od razu skradła serca fanów – tych starych jak i nowych. Dzięki niej mogliśmy trochę bliżej poznać bliżej Julkę, a my od siebie możemy powiedzieć GOOD JOB. Jak widać po nominacji pójście w muzykę okazało się świetnym wyborem. Oby tak dalej.

Julia Wieniawa: Staram się dawać innym swoją moc [WYWIAD]

Ralph Kaminski

Okładka albumu Bal u Rafała

Pod koniec wakacji wydał nowy album Bal u Rafała, który od razu urzekł serca fanów. Osobiście miałam okazję posłuchać jego kawałków na ON AIR FESTIVAL i nie żałowałam ani sekundy bawiąc się pod sceną. Jego koncerty nie mają końca i po 30 zagranych balach w wakacje – wraca w listopadzie na trasę już z nominacją do Najlepszego Polskiego Artysty. Jego dyskografia powiększa się z roku na rok, a my czekamy co przyniosą dla niego kolejne miesiące.

Sprawdź też
Włodi koncerty

Sprawdź jak bawiliśmy się na On Air Festivalu

Young Leosia

Ta nominacja sprawiła, że zawrzało w internecie. Według części internautów dziewczyna, która śpiewa na autotune nie może wygrać nagrody dla Najlepszego Polskiego Artysty. Ale przecież… może. Coraz częściej piosenkarze zmieniają swój głos – nawet ci najpopularniejsi. A to, czy ktoś pisze piosenki, żeby ludzie się do nich bawili, czy tak, aby był w nich jakiś mocniejszy przekaz, nie powinno definiować odbioru twórczości danej osoby. Jedno jest pewne – Young Leosia już zostawiła duży ślad w polskiej muzyce i nie raz nas jeszcze zaskoczy. W tym roku wymiatała na festiwalach, wydała Rok Tygrysa i to zdecydowanie był JEJ rok. A kto nie bawił się przy Szklankach niech pierwsi rzuci kamień.

MTV EMA - Home | Facebook

Wyniki usłyszymy na gali MTV EMAs już 13 listopada, a samo wydarzenie odbędzie się w Düsseldorfie w Niemczech. Na informację, kto wystąpi i kto będzie prowadzącym tegorocznej gali musimy jeszcze poczekać.

W międzyczasie możecie wesprzeć swojego ulubionego artystę bądź osobę, która Waszym zdaniem najbardziej zasłużyła na to miano. Głosujcie na stronie www.mtvema.com do godz. 23:59, do 9 listopada.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone