Czytasz
Kto sprzedał najwięcej płyt w Polsce w 2023? Mamy zestawienie półrocza

Kto sprzedał najwięcej płyt w Polsce w 2023? Mamy zestawienie półrocza

Empik

Empik ujawnił wyniki sprzedaży płyt za pierwsze półrocze 2023 roku, ukazując wyraźny podział wśród polskich fanów muzyki na zwolenników Depeche Mode i Metallica. Memento Mori i 72 Seasons zdobyły serca polskich słuchaczy i mogą rywalizować o tytuł Bestsellera Empiku 2023.

Jak było w zeszłym roku?

W 2022 roku sanah, o której pisaliśmy tutaj, została uznana za najlepszą artystkę pop, co przyniosło jej pierwszą nagrodę wieczoru z albumem Uczta. Dodatkowo SB Maffija została uhonorowana tytułem za swój znakomity album hip-hopowy Hotel Maffija 2. Nagrodę za największą liczbę sprzedanych biletów na koncerty otrzymał z kolei Mata z trasą Mata Tour.

Podróż w czasie

Choć inicjatywa trwa przez cały rok, mamy faworytów po sześciu miesiącach. Tym razem są nimi zespoły, które zadebiutowały na scenie muzycznej na początku lat 80. W zestawieniu pop/rock najwyższe miejsca zajęły zespoły Depeche Mode i Metallica. Ich najnowsze albumy dosłownie podbiły polski rynek. Dużą popularnością cieszą się również albumy Måneskin i Riverside. Na piątym miejscu w rankingu znalazła się zaś jedna z najpopularniejszych artystek sceny alternatywno-popowej, czyli Lana Del Rey.

Menedżer działu muzycznego w Empiku zwraca uwagę na to, że jeśli sanah albo Dawid Podsiadło wydadzą nowy materiał, diametralnie zmieni to ranking. Artyści bowiem rządzili w zestawieniach najpopularniejszych premier w ubiegłym roku. Jednak warto zauważyć, że w polskiej muzyce dużo dzieje się jesienią, więc na rozstrzygnięcia jeszcze poczekamy.

Bilety na najlepsze koncerty znajdziecie tutaj

Kalejdoskop polskiego rapu

Przez wiele lat mieliśmy okazję podziwiać różnorodność talentów na rodzimej scenie hip-hopowej. Do polskich ikon dołączali niepokorni nowicjusze. Artyści współpracowali za sprawą nieoczekiwanych collabów, a co miesiąc mogliśmy się spodziewać zalewu premier. Obecnie najwyższe szanse na dostanie Bestsellera Empiku w 2023 roku ma Avi, jednak z bliska ścigają go Polska Wersja, Paluch i Słoń, ReTo oraz O.S.T.R.

Sprawdź też
Zayn Malik

Z innych ciekawostek: w podsumowaniu sprzedaży w Empiku w pierwszej połowie 2023 roku zauważymy, że na zachodzie Polski dominuje Depeche Mode, a na południu – Metallica. Natomiast na Podkarpaciu niezaprzeczalnie rządzi Avi, na Lubelszczyźnie zaś pierwsze skrzypce gra Polska Wersja.

Empik
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone