Czytasz
Fest Festival 2022 z potężnym ogłoszeniem – Stromae, Yung Lean, Woodkid, Leosia…

Fest Festival 2022 z potężnym ogłoszeniem – Stromae, Yung Lean, Woodkid, Leosia…

fest festival 2022

Wowie! Przyszłoroczny festiwalowy sezon zapowiada się naprawdę grubo. Do Chorzowa na Fest Festival 2022 wpadnie jedna z największych gwiazd współczesnego popu i ojciec cloud rapu. My w szoku :O

Stromae

Jedną prostą melodią podbił listy przebojów na całym świecie – gwiazdy pop go nienawidzą [ZOBACZ JAK]. Tak w skrócie można by opisać historię Stromae – urodzonego w Belgii producenta i wokalistę. Wyjątkowo, ten clickbaitowy tytuł jest idealnym odzwierciedleniem rzeczywistości. Widzieliście filmik, w którym Stromae tłumaczy proces powstawania Alors On Danse? Czysta perfekcja minimalizmu.

Jego debiutancka płyta potwierdziła, że nie jest to typowa historia typu one hit wonder. Cheese godziło sprytnie popową chwytliwość z electrohousowym groovem. Stromae od początku potrafił sprytnie wykorzystywać swój wokal wplatając go z powodzenie w swoje produkcje. Wydany trzy lata później Racine carrée to znaczący rozwój na wszystkich płaszczyznach. Ballady chwytały za serducho jeszcze mocniej, bangery zarażały energią, a taneczne szlagiery porywały do tańca.

8-letnią przerwę w twórczej aktywności przerwał wypuszczony niedawno singiel Santé. Czy w przyszłym roku dostaniemy nowy album Stromae? Wszystko na to wskazuje. Występ na Fest Festival 2022 zapowiada się tym bardziej epicko!

Yung Lean

Jeden z najbardziej utalentowanych przedstawicieli nowej fali rapu. Jego oniryczne, czerpiące z ambientu kawałki podbiły serca słuchaczy na całym świecie. Wydany w 2017 roku album Stranger spotkał się z bardzo dobrym odbiorem krytyków. Wypuszczony w ubiegłym roku Starz tylko umocnił jego status na scenie. Yung Lean to eksperymentator, który stworzył niepowtarzalne brzmienie. Jego twórczością inspirują się największe gwiazdy rapu.

Young Leosia

Tu tak naprawdę nic nie musimy dodawać. Young Leosia podbija właśnie Polskę swoją Hulanki Tour. Byliśmy i widzieliśmy to na własne oczy – jest ogień. Nie inaczej będzie na Feście.

Woodkid, Jungle i inni

Jungle to brytyjski zespół grający współczesny soul. Sprzedali blisko milion albumów, z których 3 trafiły na listę TOP10 w Wielkiej Brytanii. Mogą także pochwalić się ponad miliardem streamów na Spotify.

Sprawdź też
zagraniczne sample

Woodkid to francuski wokalista i autor tekstów. Karierę zaczynał jako reżyser teledysków dla Lany Del Rey, Rihanny czy Drake’a. Swoją własną przygodę z muzyką rozpoczął w 2011 roku. W 2020 roku ukazał się jego drugi studyjny album “S16”. Franzu zadba o melancholijny klimat i wyciśnie niejedną łzę.

Pełna lista ogłoszonych artystów prezentuje się następująco:  Stromae, Woodkid, Jungle, Alfa Mist, FKJ, Yung Lean, MK oraz Young Leosia Fest naprawdę zaskoczył. Organizatorzy znani są wprawdzie z rozmachu, o czym świadczą poprzednie edycje festiwalu, ale tym razem przeszli samych siebie. A to dopiero pierwsze ogłoszenie! Widzimy się między 10 a 13 sierpnia w Chorzowie. Tego serio nie można przegapić.

Bilety na Fest Festival 2022 już w sprzedaży

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone