Czytasz
Fest Festival ogłasza kolejnych artystów – wśród nich drugi headliner!

Fest Festival ogłasza kolejnych artystów – wśród nich drugi headliner!

Mark Ronson Fest Festival 2020 headliner bilety w Going. Taco Hemingway

Kto dołączył do Jamesa Baya, Denzela Curry’ego, Sigrid i innych wykonawców? Fest Festival ogłosił właśnie kolejnego headlinera i jest to głośne nazwisko.

A jest nim znakomity producent, który współpracował z największymi w branży. Od Bruno Marsa, poprzez Amy Winehouse, aż do Miley Cyrus i Christiny Aguilery. Drugi slot headlinerski na Fest Festivalu należeć będzie do Marka Ronsona.

Brytyjczyk z amerykańskim paszportem jest aktywny na scenie od wczesnych lat 2000. Wtedy to zaczynał swoją producencką karierę i nagrywał numery m.in. z legendarnymi raperami – Nate Doggiem i Ghostface Killah z Wu-Tang Clanu. W 2003 roku ukazał się jego debiutancki album “Here Comes the Fuzz”, którego rdzeniem była właśnie muzyka hip-hopowa. Kolejne lata to wielki sukces nieodżałowanej Amy Winehouse, z którą Ronson regularnie współpracował. To właśnie on wyprodukował największy przebój wokalistki – “Rehab”.

Największy rozgłos przyniósł mu trzeci album w karierze – “Record Collection”, na którym pojawili się m.in. Boy George, Q-Tip czy D’Angelo. Z kolei wydany w 2015 roku “Uptown Special” zawierał największy do tej pory hicior artysty – “Uptown Funk” z Bruno Marsem na wokalu. Najnowsza płyta Marka Ronsona “Late Night Feelings” ukazała się w ubiegłym roku. Producent zaprosił na nią m.in. Lykke Li, Miley Cyrus czy Angel Olsen. To właśnie ten materiał będzie promował na śląskim Feście.

Sprawdź też
Nominacje do fryderyków

Po headlinerze przyszedł czas na polski akcent. W Parku Śląskim wystąpi największe rapowe nazwisko w Polsce – Taco Hemingway. Artysta nie pojawia się na letnich festiwalach zbyt często, więc jest to tym większy news. Oprócz polskiego rapera na Śląsk przyjedzie brytyjski indie folkowy zespół Daughter, który ma w swojej dyskografii 3 albumy wydane w renomowanej wytwórni 4AD. W Parku Śląskim usłyszymy również Sohna, Matę i Alice Glass.

Karnety na Fest Festival znajdziecie oczywiście w Going.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone