Czytasz
Filmowe odkrycia, dokumenty i dobrze znane tytuły – we wrześniu startuje Kino Dzieci

Filmowe odkrycia, dokumenty i dobrze znane tytuły – we wrześniu startuje Kino Dzieci

Kino Dzieci

Końcówka września będzie nie lada gratką dla młodocianych widzów i ich opiekunów. Za sprawą festiwalu Kino Dzieci zobaczymy doskonale wyselekcjonowane filmy dla najmłodszych.

Kino Dzieci odbędzie się po raz siódmy i tym razem “zawita” do kin w dwudziestu polskich miastach. Na liście, poza największymi metropoliami, znajdziemy chociażby Ciechanów, Gliwice, Świebodzin czy Konin. W dniach pomiędzy 26 września a 10 października będziemy mogli zobaczyć kilkadziesiąt tytułów przeznaczonych dla młodych kinomaniaków, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

W programie tegorocznej edycji Kina Dzieci zobaczymy m.in. europejskie filmy dokumentalne, produkcje z krajów bałtyckich czy Skandynawii. Istotnym elementem wszystkich pokazywanych na festiwalu tytułów są walory edukacyjne, przekazywane rzecz jasna w odpowiedni dla młodego widza sposób. Jutro jest Nasze czy JovannaDlaPrzyszłości ukazują nam zaangażowanie dzieciaków w temat kryzysu klimatycznego, a Jakub, Mimmi i gadające psy podkreślają wagę współpracy, społecznego zaangażowania i dbania o środowisko naturalne.

Program festiwalu pełen jest znakomitych filmów, więc lepiej prześledźcie go uważnie w całości!

Sprawdź też
Taylor Swift

W Konkursie Głównym Kina Dzieci znalazło się natomiast dziewięć produkcji, w tym film Marty Karwowskiej Tarapaty 2, czy Fritzi – przyjaźń bez granic, za który odpowiedzialni są Matthias Bruhn i Ralf Kukula. Fritzi to poruszająca animacja o przyjaźni, którą utrudnia podział Niemiec (akcja rozgrywa się w 1989 roku), ideałach oraz pokojowej rewolucji. A to tylko część bogatego programu, do zobaczenia w kinach!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone