Czytasz
Frank Turner rozpocznie nietypowy challenge – zagra kilkanaście koncertów w 24 godziny

Frank Turner rozpocznie nietypowy challenge – zagra kilkanaście koncertów w 24 godziny

Frank Turner

Frank Turner planuje wzbić się na koncertowe wyżyny i dać kilkanaście występów w różnych miastach. Czy mu się uda?

Nietypowa promocja nowej płyty

Frank Turner ogłosił, że w ramach premiery nowego albumu studyjnego, który ukaże się 3 maja, planuje zafundować swoim fanom coś niezwykłego. Muzyk zamierza zagrać aż 15 koncertów w ciągu 24 godzin. Co więcej, każdy występ odbędzie się w innym mieście, a czas jego trwania wyniesie minimum 20 minut. Sponsorem akcji jest aplikacja FREENOW, dzięki której Turner przejedzie trasę między Liverpoolem a Southampton.

Artysta podkreśla, że częste koncertowanie nie jest mu obce, ponieważ ma za sobą już trzy tysiące występów na żywo: kiedyś grałem we wszystkich 50 stanach Ameryki w 50 dni, na litość boską. Wydając mój dziesiąty album studyjny Undefeated, podejmę próbę pobicia rekordu świata – największej liczby koncertów w różnych miastach w ciągu 24 godzin.

LINK

Frank Turner: czy przejdzie do historii?

Na razie rekordzistą w ilości koncertów zagranych w ciągu 24 godzin jest amerykański muzyk Hunter Hayes, który odbył aż 10 występów na żywo w różnych miastach. Jednak już niedługo może zostać pokonany przez autora nadchodzącego krążka Undefeated, który planuje przebić ten rekord aż pięcioma koncertami.

Sprawdź też

Turner informuje, że akcja promocyjna nie jest przeprowadzona jedynie w celu zwiększenia popularności krążka. Artysta wspomina o współpracy z kilkunastoma niezależnymi sklepami z płytami oraz z lokalnymi miejscami o charakterze muzycznym. 24-godzinny tour rozpocznie się 4 maja o godzinie 12:00 w Liverpoolu.

Koncertowy challenge, którego podejmie się wokalista, wchodzi w skład trasy Frank Turner 2024, która wystartuje już 17 kwietnia. Pełne wydarzenie będzie składać się z kilkudziesięciu koncertów i zakończy się w listopadzie podczas występu we francuskim mieście Tuluza.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone