Czytasz
Fan przeanalizował osiągnięcia Gibbsa. Artysta dał mu wyjątkowy prezent

Fan przeanalizował osiągnięcia Gibbsa. Artysta dał mu wyjątkowy prezent

Gibbs koncerty

Analiza popularności Gibbsa przeprowadzona przez członka grupy Straight Outta Konon pokazała jego dominację na YouTubie. W uznaniu za wysiłek artysta osobiście podziękował fanowi, oferując mu dożywotnią wejściówkę na koncerty.

Odbiór twórczości Gibbsa w ostatnich dwóch latach jest niezaprzeczalnie imponujący pod względem liczb. Od momentu premiery albumu SAFE w październiku 2023 roku utwory artysty są stale obecne w czołówce OLiS-u. Na platformie Spotify szef labelu Dopehouse ma ponad 2,5 miliona słuchaczy miesięcznie, a Dopehouse Mixtape osiągnął status diamentowej płyty. To tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o osiągnięcia twórcy, który zaskakuje fanów kolejnymi sukcesami.

Gdy artysta wypuścił preorder, dodał do niego coś ważniejszego niż muzyka

Gibbs: ciężka praca się opłaca

Jednym z bardziej intrygujących wątków popularności Gibbsa jest jego odbiór na YouTubie. Michał Szczepański, jeden z najaktywniejszych członków społeczności Straight Outta Konon, podjął się analizy zestawień najpopularniejszych artystów w Polsce we wspomnianym serwisie w ostatnich 89 tygodniach. Jego praca mówi, iż Gibbs spędził na podium aż 87 tygodni, z czego 43 razy był na pierwszym miejscu. Szczepański informuje również, że artysta ma już ponad 1,2 miliarda wyświetleń na YouTubie oraz 797 milionów streamów na Spotify.

Wspaniałą reakcją na te dane była odpowiedź samego artysty. Korzystając z prywatnego konta, raper i producent skomentował post Szczepańskiego, dziękując mu za czas poświęcony na przygotowanie statystyk. – Mega mi miło, że chciało Ci się to policzyć. Z pewnością kosztowało to dużo pracy. Nie wiem, czy to jakkolwiek Cię usatysfakcjonuje, ale ofiaruję Ci dożywotnią wejściówkę na swoje koncerty plus pakę itemów z Dopehouse – napisał Gibbs. Tak się wspiera zaangażowanie fanów!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone