Czytasz
Warner podpisał nową artystkę. To gwiazda pop wygenerowana przez AI

Warner podpisał nową artystkę. To gwiazda pop wygenerowana przez AI

Gwiazda pop AI

Najnowsza artystka podpisana przez Warner Music to gwiazda pop wygenerowana z pomocą AI. Noonoouri istnieje tylko online. Co więcej, właśnie zaczyna karierę muzyczną

Gwiazda pop, która nie jest człowiekiem, a jedynie bytem stworzonym przy pomocy AI… Tak, to dzieje się naprawdę. Noonoouri to szczycąca się ponad 400 tysiącami obserwujących na Instagramie modelka podpisana przez IMG. Ten precedens przełamuje kolejne granice dla sztucznej inteligencji. Wirtualna influencerka stała się więc pierwszą w historii wyłącznie cyfrową artystką oraz pierwszą w historii gwiazdą pop niebędącą człowiekiem, która zdobyła kontrakt płytowy z Warner Music.

Animowany awatar został stworzony przez monachijskiego grafika Joerga Zubera. Po raz pierwszy Noonoouri wylądowała w mediach społecznościowych w 2018 roku w wieku 19 lat. Od tego czasu pojawiła się w kampaniach takich marek jak Balenciaga, Dior i Valentino. Ponadto otarła się (wirtualnie) o łokcie Kim Kardashian i Naomi Campbell.

Ugruntowując swoją pozycję modelki i influencerki na Instagramie, Noonoouri rozpoczęła swoją przygodę z muzyką w zeszły piątek. Wydała swój debiutancki singiel Dominoes, będący efektem współpracy z niemieckim DJ-em Alle Farben. Jej głos został także wyrenderowany za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji, która czerpie bezpośrednią inspirację z tych ludzkich. Dochód uzyskany z Dominoes zostanie przekazany wszystkim twórcom, autorom tekstów, piosenkarzom i muzykom, którzy przyczynili się do powstania utworu. Teledysk można obejrzeć poniżej.

Warto odnotować, że utwór nie spotkał się z najprzychylniejszym odbiorem. Po uruchomieniu wtyczki wyświetlającej łapki w dół na YT możemy zobaczyć, że dislajki siedmiokrotnie przewyższają polubienia pod tym teledyskiem. Czyżby świat nie był jednak gotów na kompletnie nierealne wizerunki artystów? Może, ale jakość i autentyczność takich tworów wciąż pozostawia wiele do życzenia. Skoro Warner Music postanowił zainwestować w Noonoouri, bardzo możliwe, że niebawem takie kreacje stworzone z pomocą sztucznej inteligencji zaczną spotykać się z pozytywniejszą reakcją słuchaczy. W końcuj majorsy najczęściej doskonale wiedzą, co robią.

Przeczytajcie więcej o fenomenie AI w muzyce

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone