Czytasz
Block Party z rapowym topem, festiwalowi headlinerzy i miłosny maraton. Jak minął nam ten tydzień?

Block Party z rapowym topem, festiwalowi headlinerzy i miłosny maraton. Jak minął nam ten tydzień?

Block Party 999 techno weekend albumy bilety Going. tydzień

Kolejny tydzień lutego stał pod znakiem headlinerskich ogłoszeń, polskiego rapu oraz ładnych teledysków.

Przyznajemy, że luty rozpieszcza nas, jeśli chodzi o nowe koncerty, festiwalowe ogłoszenia i premiery albumów. Jeśli cały 2020 rok będzie wyglądał tak solidnie, to zapowiada się najlepszy okres od kilku lat. Licznik newsów i nowości nie chce się zatrzymać, a my tradycyjnie spisaliśmy dla Was wszystko w jednym miejscu.

Najważniejsze koncertowe ogłoszenia

Zacznijmy od headlinerów i innych festiwalowych rzutów. Mike Skinner pojawi się w Polsce dwukrotnie – najpierw podczas World Wide Warsaw zaprezentuje swojego DJ seta, żeby w czerwcu wypełnić slot headlinera festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Będzie to pierwszy koncert The Streets w naszym kraju od 2011 roku. Z kolei inny śląski festiwal – Fest – ogłosił kolejnych artystów Kręgów Tanecznych oraz dwie duże elektroniczne nazwiska – Fatima Yamaha oraz The Blaze, którzy zagrają DJ seta.

Pozostając w temacie ulic, a w zasadzie osiedli i podwórek nie możemy nie wspomnieć o trasie Block Party, która w czerwcu zahaczy o 9 polskich miast. W różnych konfiguracjach zagrają dla Was m.in. PRO8L3M, DZIARMA, Bitamina, schafter i Taco Hemingway. Wypatrujcie kolejnych nazw, bilety złapiecie od 18 lutego (Empik Premium) i dzień później w regularnej sprzedaży.

Polski rap się nie zatrzymuje. W trasę wyruszy kolejny podopieczny SB Maffija – Jan-rapowanie. Uśmiechamy się na myśl o Uśmiech Tour i o biletach, które wylądowały już na naszej stronie i w aplikacji.

Trochę zagranicznych nazw? Weterani tech-house’u, duet Pan-Pot, będzie gościem nowego cyklu OOBE, impreza już w maju. Rapowa osobliwość z UK – Onoe Caponoe wpadnie do Warszawy na Dzień Kobiet, a trzy koncerty w naszym kraju zaliczy niebawem norweski Ulver. Dzieje się!

Najciekawsze wideoklipy

Sprawdź też
Taconafide 2

Jest tego bardzo dużo i najlepiej się teledyski ogląda, a nie o nich pisze, dlatego po prostu wrzucimy Wam artystów, których klipy przypadły nam w tym tygodniu do gustu. Oto oni – Sega Bodega, Migos, Young Thug i Travis Scott, Grimes, Tom Misch & Yussef Dayes, Tuzza, Rasmentalism, LASY, Mata, Kacperczyk, a na koniec wspomnimy też o specyficznym obrazku od Quebonafide, który ogłosił płytę i pewnie niebawem ogłosi coś jeszcze. Tak myślimy.

Kilka koncertów weekendu, na których trzeba być

Elektronika, miłość, taniec, rap. Ten zbiór zupełnie przypadkowych słów najlepiej obrazuje to, co będzie działo się w najbliższy weekend. Kopenhaskie szybkie techno, amsterdamska szkoła i miłośnik odzieży turystycznej na Jasnej, 50-godzinny maraton uczuć i emocji w sekretnej lokalizacji, dwa koncerty duetu BonSoul, kolejny ERO JWP czy Love Club w Teatrze Powszechnym z fajnymi kolektywami. Jak to się mówi – do wyboru, do koloru.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone