Czytasz
Luźna Gadka: LASY (i premiera fajnego klipu)

Luźna Gadka: LASY (i premiera fajnego klipu)

LASY Ziemia Live Coastline Northern Going.

LASY to trójmiejski zespół, w którego skład wchodzą producent Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz) oraz perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński). Ich najnowszy klip zobaczycie premierowo u nas, a do tego przeczytacie przyjemny wywiad.

Już nie jednoosobowy projekt, a duet. Debiutancki album w drodze, nowy klip na horyzoncie i występ podczas kolejnej odsłony cyklu Ziemia Live już za tydzień. LASY to inspiracja najntisową, warpowską elektroniką i brytyjskimi rejwami. Ich muzyka to połączenie ambientowych pejzaży, syntezatorowych padów i żywej, organicznej perkusji.

Album „Shroom” to zabawa kontrastami, podczas której muzycy sięgają do wspomnianego clubbingu lat 90. i nadają mu współczesnego sznytu. Przeczytajcie nasz krótki wywiad z chłopakami i zobaczcie premierowo teledysk do numeru „Schaffex„.

Nad czym teraz pracujecie?

Maciek: Głównie nad sobą i nad tym aby mieć poukładane w głowie :)​ Muzycznie cały czas LASY oraz producencko w innych projektach, czasem zrobie jakiś miks lub zagram koncert.

Jacek: A ze spraw zespołowych: ​aktualnie dopieszczamy wersje koncertowe utworów. Jest ogromna radość z perspektywy grania ich w wersji live. W międzyczasie, Maciek ma zajmuje się regularną pracą producenta i realizuje zlecenia dla ciekawych artystów, a ja m.in. przygotowuję solowy repertuar w ramach wh0wh0.

Didżej/producent, który wywarł na was największy wpływ.

Maciek: ​Głównie muzyka elektroniczna lat 90. Autechre, Aphex Twin, Plaidoraz Orbital. Z rzeczy bardziej współczesnych to np. Hudson Mohawke. Duże piętno na mojej twórczości odciska też ambient, głównie: Bvdub.

Jacek: ​Nie da się wybrać jednego, ale i tak wymienię z dziesięciu, którzy mnie dosyć mocno ukształtowali: Jan Jelinek, Burial, DJ Rashad, Aphex Twin, Autechre, J Dilla, Christian Vogel, Basic Channel, Squarepusher…+246 innych.

808 czy 909?

Maciek: ​Raczej 909, w porywach do 808.

Jacek: 808, w porywach do 909.

LASY Ziemia Going. Coastline

Możecie nagrać featuring z kimkolwiek chcecie – kto by to był?

Maciek: Aphex Twin.

Jacek: Też.

Ulubiony moment waszej codzienności?

Maciek: Poranna kawa.

Jacek: ​Wstanie z łóżka wyspanym.

Czego spodziewacie się/oczekujecie po 2020 roku?

Maciek: ​Że przestaną wycinać lasy…

Jacek: …tego też oczekuję, ale się nie spodziewam.

Jakieś pozdrowienia?

Maciek: ​Pozdrawiam cały Wszechświat!

Jacek: Pozdrawiam wszystkie pieski na Ziemi!

LASY Coastline Going. Ziemia

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone