Czytasz
Gdy w wydarzeniu chodzi o coś więcej. Nadchodzi Idealistic Festival vol. 5!

Gdy w wydarzeniu chodzi o coś więcej. Nadchodzi Idealistic Festival vol. 5!

Idealistic Festival

Mamy informacje o piątej edycji eventu Idealistic Festival! Od 22 do 25 września w warszawskich klubach odbędzie się nowa edycja tego wydarzenia.

Na szerokiej i różnorodnej scenie Idealistic Festival zgromadzą się zarówno młode talenty, jak i znani twórcy z międzynarodowej sceny. Oprócz koncertów uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i sesjach improwizacyjnych.

Naprzeciw głównym nurtom

Festiwal Idealistic szczyci się tym, że nie kieruje się popularnością artystów, liczbą ich fanów czy zdobytych nagród. Duch przedsięwzięcia to przedstawienie artystów z autentycznym przekazem, bez względu na ich doświadczenie czy reprezentowany gatunek. To wydarzenie stawia na głębokie wartości artystyczne i daje szansę rozmaitym, utalentowanym twórcom na prezentację swojego dorobku.

Bilety na Idealistic Festival znajdziecie tutaj

Wielu z zaproszonych artystów, choć znanych z występów na światowych scenach, zdecydowało się wesprzeć festiwal. Usłyszymy ich więc grających w intymnych warszawskich klubach. Idealistic Festival to most między duńską a polską sceną muzyczną, celebrujący niezależność, twórczość i improwizację. Dodatkowo po głównych koncertach przewidziano kameralne występy w Plakatonie, kultowym sklepie z płytami winylowymi. Co więcej, atrakcją festiwalu jest jego aspekt edukacyjny, z możliwością uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej na Połczyńskiej.

Line-up Idealistic Festival

W piątek 22 września w Chmurach usłyszymy elektroakustyczne dźwięki od perkusisty Tymka Papiora, eksperymentalne dźwięki Jim Kimchi oraz awangardowe rytmy taneczne od paszki.

Sobota 23 września to koncert SVIN w SPATiF-ie z ich postindustrialnym rockiem. Asger Thomsen z kolei pojawi się z jego unikalnymi improwizacjami na kontrabasie, a na końcu usłyszymy Artificialice z alternatywnym popem.

Sprawdź też
Zamilska

W niedzielę 24 września w Hashtag Lab czekają na nas trzy solowe występy. Hubert Kostkiewicz, znany z Kurws i Atol Atol Atol, zaprezentuje się na gitarze. Marcela Lucatelli, wyjątkowa kompozytorka i wokalistka, zaśpiewa i zagra na fortepianie utwory ze swojego solowego albumu ANEW. Wieczór zakończy występ Krestena Osgooda, ikony duńskiego jazzu i muzyki improwizowanej.

Nie tylko koncerty

Koncerty to tylko część wydarzenia. Organizatorzy pragną podzielić się wiedzą zdobytą w prestiżowej szkole muzycznej Rhythmic Music Conservatory w Danii. Dlatego Kresten Osgood, który jest również wykładowcą tej uczelni, 25 września poprowadzi bezpłatne warsztaty na temat improwizacji i współpracy w zespole w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej na ulicy Połczyńskiej 56. Podczas warsztatów uczestnicy poznają na przykład innowacyjne metody nauczania muzyki, charakterystyczne dla tego renomowanego konserwatorium.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone