Czytasz
Kendrick po roku w Polsce robi nam wstyd na cały świat

Kendrick po roku w Polsce robi nam wstyd na cały świat

Kendrick

Kendrick, ale to polski showbiz zatrzymany w roku 2007. Program telewizyjny Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo, w którym uczestnicy przebierają się za znane gwiazdy i odtwarzają ich utwory, stał się viralem w zagranicznej części internetu.

Kuba Szmajkowski wystąpił dwa dni temu w programie Twoja twarz brzmi znajomo jako Kendrick Lamar. Odegrał utwór Humble. Jak to bywa w polskiej telewizji, program rządził się swoimi absurdami. W postprodukcji ocenzurowano na przykład słowo f*ck, ale n-wordów już nie. Ponadto artysta został ucharakteryzowany na Kendricka, czyli zastosowano na nim pełny blackface, o który aktualnie toczy się batalia etyczno-kulturowa na Zachodzie czy również w Indiach.

Jego wykon rozpętał burzę na Reddicie, która szybko przeniosła się na inne media. Na temat programu i jego kontrowersyjności napisało mnóstwo portali i magazynów. O całej sprawie możemy przeczytać już między innymi w takim serwisach jak Consequence of Sound, Complex czy HipHopDX.

Polski Kendrick

Na forach i social mediach też roi się już od wpisów wyśmiewających i potępiających show.

Kendrick

Puszka pandory otwarta

W internecie grzmi od oburzenia i zażenowania poziomem Twoja twarz brzmi znajomo. Internauci i zagraniczni dziennikarze zaczęli odkopywać starsze kontrowersyjne wykonania z programu takie jak Tomasz Ciachorowski jako Kanye West czy Katarzyna Skrzynecka jako Tina Turner. Wszystkie te występy mocno kompromitują nasz przemysł rozrywkowy w oczach zachodnich odbiorców i podkreślają zacofanie względem pewnych standardów. Warto podkreślić, że na przykład czeska odsłona programu zakazała blackface’u już w 2021 roku. Jak widać, nawet jeśli ze sporym opóźnieniem, wciąż da się nadganiać pewne szkodliwe nawyki i podejścia, niezależnie od kręgu kulturowego.

Sprawdź też
Koniec Lizzo

Co więcej, całą sytuację skomentował też Malik Montana na swoim Instastory:

Przeczytajcie więcej o rapie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone