Czytasz
Imagine Dragons z nowością. „Chcę wrócić do dźwięków, które przyniosły nam najwięcej radości”

Imagine Dragons z nowością. „Chcę wrócić do dźwięków, które przyniosły nam najwięcej radości”

Eyes Closed to pierwsza zapowiedź siódmej, niezatytułowanej jeszcze płyty amerykańskiego zespołu.

Zaprezentowany właśnie singiel Imagine Dragons to istna żonglerka gatunkami. Kryje w sobie lekko rap-rockowe brzmienie, elementy popu i alternatywy, a także odrobinę dubstepu. Utwór został wydany w duecie z teledyskiem w reżyserii Andrew Donoho. Klip zabiera widzów na przygodę w stylu dobrze znanym z filmów Indiany Jonesa. Okazuje się, że ta wojaż przez bezczasowy, oniryczny świat jest jedynie odzwierciedleniem podróży wewnętrznej frontmana zespołu, Dana Reynoldsa. Wokalista przeżywa w wideo bliskie spotkanie ze śmiercią w wyniku wypadku samochodowego.

Imagine Dragons – Eyes Closed

Inaczej o dobrze znanych rzeczach

Eyes Closed to pierwsza zapowiedź siódmego, niezatytułowanego jeszcze albumu studyjnego zespołu. Imagine Dragons wydadzą go dwa lata po premierze płytowego dyptyku Mercury – Acts 1 & 2. – Po przerwie i czasie spędzonym z rodziną i bliskimi poczułem, że chcę wrócić do dźwięków, które przyniosły nam najwięcej radości, ale jednocześnie spojrzeć na nie z innej strony. Świat wygląda dziś zupełnie inaczej niż wtedy, gdy wydaliśmy pierwszą płytę. Mimo wszystko niektóre rzeczy zawsze pozostaną takie same – zdradza Reynolds. Artysta utrzymuje, że powrót do nagrywania zapewnił całej formacji wiele frajdy. – Świetnie bawiliśmy się w studiu i mamy nadzieję, że spodoba wam się owoc naszej pracy – dodaje.

Gra wideo i dokument

Data premiery materiału pozostaje jeszcze nieznana. Oczekiwanie na jego konkretną zapowiedź i (miejmy nadzieję! i dłuższą trasę koncertową może umilić nam nadrobienie wcześniejszych nowości. Poza wspomnianym Mercury – Acts 1 & 2 to choćby utwór Children of the Sky promujący grę wideo Starfield.

Sprawdź też
Quo vadis. Miecz miłości

Shakira nie zostawiła suchej nitki na Barbie. Według niej film Grety Grewig kastruje mężczyzn!

Chwilę wcześniej, w czerwcu, Amerykanie zaprezentowali zaś płytę i dokument Imagine Dragons: Live in Vegas. To zapis koncertu w ich rodzinnym mieście, który odbył się we wrześniu 2022. Poza świeżymi wówczas nowościami ze sceny rozbrzmiały największe przeboje kwartetu, w tym Demons, Believer i Bones. Efektowny materiał live uzupełniają zakulisowe wywiady oraz niepublikowane wcześniej archiwalia.

Imagine Dragons – Children of the Sky
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone