Czytasz
Łódź stolicą konopi. Nadciąga pierwsza edycja WeedWeek Days

Łódź stolicą konopi. Nadciąga pierwsza edycja WeedWeek Days

Targi, koncerty, spotkania z ekspertami, smaczne jedzenie i wyjątkowa atmosfera. To wszystko czeka na nas 18 i 19 maja w Sport Arenie, która pójdzie wówczas z dymem – choć na szczęście tylko tym konopnym.

Na początku kwietnia entuzjaści konopi z Niemiec odetchnęli z ulgą. Tamtejszy rząd wreszcie wprowadził prawo legalizujące posiadanie marihuany na własny użytek. Maksymalna ilość, jaką może posiadać jedna osoba, to 25 gramów przy sobie i 50 gramów w domu. Latem dostęp do jointów okaże się jeszcze łatwiejszy, bo zaczną powstawać kluby zrzeszające hodowców roślin. Ich członkowie będą swobodnie rozporządzać zebranymi plonami. – Dziś kończymy z nieudaną polityką zakazów. Od teraz łączymy prawdziwą alternatywę dla czarnego rynku z lepszą ochroną dzieci i młodzieży. Poprzedni stan rzeczy nie mógł już dłużej trwać – nie krył zadowolenia z nowej legislacji Karl Lauterbach, niemiecki minister zdrowia.

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia zwolennicy legalizacji marihuany stawili się tłumnie pod berlińską Bramą Brandenburską, żeby wspólnie wyrazić swój entuzjazm dla zmiany prawa.

Roślina o wielu zaletach

Choć nie możemy jeszcze przekazać podobnych wieści z polskiego podwórka, wypada odnotować, że temat konopi nad Wisłą na szczęście już dawno opuścił sferę tabu. Zakres wykorzystania roślin stale się poszerza. Jointy, olejki CBD, kosmetyki, odzież, papier, a nawet olej napędowy i element ocieplania domów – to ledwie część produktów, w których występują. Gdzie jeszcze przydadzą się ich dobroczynne właściwości? Dlaczego warto uważniej im się przyglądać? Jak łączą się z kulturą, rozrywką i biznesem? Wkrótce nadarzy się okazja do odpowiedzi na każde z tych pytań.

WeedWeek Days dopiero za półtora miesiąca. Wy możecie kupić bilety już teraz!

W dniach 18-19 maja w łódzkiej Sport Arenie odbędzie się pierwsza edycja WeedWeek Days. – To wydarzenie łączące profesjonalizm targów branżowo-networkingowych z radosną atmosferą charakterystyczną dla branży i użytkowników konopi – przekonują jego organizatorzy. Na terenie kilku tysięcy metrów kwadratowych przewidzieli liczne atrakcje. Pierwsi wystawcy już potwierdzili swoją obecność. Sponsor strategiczny Perfand Led wskaże, jak ważne przy hodowli roślin okazuje się odpowiednie oświetlenie. Cannabis Vera zaprezentuje suplementy diety i olejki ziołowe. Nie zabraknie także kultowych bibułek OCB oraz kliniki Cannmed zajmującej się terapią medyczną marihuaną.

WeedWeek Days w tym roku odbędzie się w dniach 18-19 maja / fot. materiały prasowe

Weekend pod znakiem chilloutu

Zakupy i solidna dawka eksperckiej wiedzy to nie wszystko. WeedWeek Days jednocześnie zapewni chwilę odprężenia od codziennych obowiązków. W programie wydarzenia znalazły się stand-upy, koncerty (m.in. dubowego duetu Jabbadub i Mista B), degustacje sushi oraz prezentacje szybkich samochodów. Na głodnych będzie czekać bogata strefa gastronomiczna. Potrawy nie tylko na bazie konopii zaspokoją wymagania nawet najwybitniejszych smakoszy i zapewnią siłę na dalsze wędrówki po stoiskach.

Sprawdź też
Ostry vs Mata

Włodarze festiwalu zapowiadają, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i mają w zanadrzu kilka niespodzianek. Obserwujcie uważnie stronę i kanały w mediach społecznościowych wydarzenia, by dowiedzieć się więcej, a w międzyczasie złapcie zawczasu swoją wejściówkę. Pozdro 420!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone