Czytasz
Kapłanka voodoo w popowym wydaniu – Imany wystąpi w pięciu polskich miastach

Kapłanka voodoo w popowym wydaniu – Imany wystąpi w pięciu polskich miastach

Imany

W dorosłość wchodziła jako modelka, jednak mając 27 lat postanowiła spełnić marzenie o zostaniu piosenkarką. Imany, autorka m.in. hitu You Will Never Know, zapowiedziała trasę koncertową po Polsce! Artystka wystąpi we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Szykujcie się na specjalny pokaz inspirowany kulturą voodoo i… największymi popowymi hitami.

Niekiedy powstają takie kawałki, które zna dosłownie każdy. Lecą w radiu, na imprezach i spotkaniach ze znajomymi, a przez częstotliwość ich odtwarzania mocno zapadają w pamięć. Artystka, która pojawi się niebawem w Polsce ma na swoim koncie przynajmniej dwa takie hity. Będziecie mogli usłyszeć ją na żywo podczas trasy koncertowej obejmującej największe miasta w naszym kraju – próżno jednak szukać będzie na niej znanych już utworów Imany. Tym razem artystka bierze na warsztat repertuar innych gwiazd – znany, ale w zupełnie nowej odsłonie!

Ta trasa zapowiada się wyjątkowo – na scenę Imany zaprosiła bowiem orkiestrę składającą się z 8 wiolonczel. Efekt? Magiczne widowisko „Voodoo Cello”, w ramach którego usłyszymy hity takich gwiazd jak Radiohead, The Beatles, Donny Summer, Bonnie Tyler, Madonny czy Boba Marleya. A to wszystko w magicznej oprawie, którą zawdzięczamy m.in. kostiumom Oliviera Rousteinga, dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody Balmain oraz scenografii współpracującego m.in. z Vogue UK, Vanity Fair, czy marką Saint Laurent, Eugenio Recuenco.

Voodoo Cello to spektakl, który na tej samej scenie łączy osiem wiolonczel i głos wyśpiewujący kultowe hity muzyki pop. Bez jakichkolwiek efektów specjalnych, całkowicie naturalnie. Wszystkim dobrze znane piosenki zostały zaaranżowane na nowo, zaczarowane przez wiolonczele, które wspierają mnie na scenie.

Pojawiam się tam jako kapłanka voodoo, postać całkowicie wymyślona i inspirowana różnymi kulturami. Wykorzystuję dobrze znane melodie do opowiedzenia jej historii. Voodoo Cello to mistyczna podróż kobiety obdarzonej magicznymi mocami. Jej utwory opowiadają historię jej życia, walkę z ciemnością i drogę ku światłości. Żeby do niej dotrzeć, kapłanka musi zwalczyć demony, które w niej mieszkają. Tworzy własne tańce i rytuały, które pomagają jej osiągnąć wewnętrzny spokój – opisuje widowisko sama artystka.

Imany jest francuską wokalistką i autorką tekstów, która pojawiła się nagle w 2011 roku i zawładnęła polskimi listami przebojów. Największą rozpoznawalność przyniósł jej kawałek You’ll Never Know, a kilka lat później klubowa wersja piosenki Don’t Be So Shy. W dyskografii artystki znajdziemy jednak całą masę piosenek wartych uwagi. Po pierwsze, ze względu na jej głos. Momentami wręcz przeszywający, pełen emocji i głębi – niemożliwym jest przejść obok niego obojętnie. Po drugie, przez wspaniałe teksty. Imany jest romantyczką, która doskonale przelewa swoje odczucia na papier, co znajduje odzwierciedlenie na wydawanych przez artystkę z Francji albumach.

Swoje podejście do twórczości w ciekawy sposób przedstawiła kilka lat temu podczas jednego z wywiadów dla Empiku:

Pisanie piosenek jest jak sport. Jeśli będziesz czekała na natchnienie, to nigdy nic nie napiszesz – przyznała Imany.

Francuzka wydała dotychczas dwie płyty studyjne oraz sountrack do filmu. Pierwsza z nich – The Shape of the Broken Heart była owocem współpracy z senegalskim producentem Malickiem Ndiayem, który odkrył Imany podczas jednego z jej kameralnych koncertów w Paryżu. Krążek pokrył się w Polsce potrójną platyną i był wielkim sukcesem. Drugi album – The Wrong Kind of War z 2016 roku, uzyskał status złotej płyty i stanowił kontynuację dotychczasowego, uwielbianego i dobrze już znanego stylu wokalistki. Folkowe inspiracje, subtelne instrumenty i soulowo-bluesowe klimaty – za to fajni pokochali Imany, która swój talent udowadnia w czasie każdego występu live.

Sprawdź też
fot. Jakub Owczarek , mat. promocyjne

Teraz możemy spodziewać się zupełnie nowej jakości – „Voodoo Cello” z pewnością nie będzie przypominało kameralnych występów artystki z początku kariery. Na scenie wraz z Imany wystąpi cała orkiestra w popowe kawałki nabiorą zupełnie innego charakteru.

Jeśli chcecie wyruszyć w magiczną podróż wraz z kapłanką voodoo, koniecznie wypatrujcie biletów na koncert w Waszym mieście!

Bilety na mini-trasę Imany będą dostępne od piątku 18.12 tutaj.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone