Czytasz
Gombrowicz na Białołęce – interaktywna instalacja w BOK

Gombrowicz na Białołęce – interaktywna instalacja w BOK

Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza na otwarcie interaktywnej instalacji Maski Opadają. Widzimy się w piątek na Głębockiej.

Projekt zapoczątkowały warsztaty dla dorosłych, łączące dramę, storytelling i sztuki performatywne. – W jakiej masce komunikujesz się z innymi? Czy, komunikując się, jesteśmy sobą? – pytali organizatorzy. Zastanawiali się też, czy to, co (i jak) mówimy jest wynikiem świadomego zamysłu, czy raczej powielaniem zasłyszanych schematów i klisz językowych, które okupują naszą codzienność: – Czy język pretensji jest wdrukowany w nasze społeczne DNA? Przez dwa dni uczestnicy budowali i improwizowali dialogi, by obserwować jak nawyki językowe wpływają na nasze samopoczucie. Celem warsztatów było pogłębienie refleksji nad stylami komunikacji. 

#słowokształtni

Kolejnym etapem projektu jest interaktywna instalacja, która czekać będzie na odwiedzających na patio Białołęckiego Ośrodka Kultury. Doświadczenie powstało na bazie przemyśleń, jakie pojawiły się w czasie dwudniowej pracy prowadzących i uczestników. Całość została także opatrzona mottem, zaczerpniętym z Operetki Witolda Gombrowicza: Tu maska maskę dręczy! Zrzućcie maski! Zwykłymi stańcie się ludźmi! W konsekwencji, odwiedzający mogą angażować się w analogiczne działanie. – Bądźcie z nami – dołączcie, doświadczajcie, współtwórzcie jej kształt i dopiszcie dalszy ciąg! – nawołują twórcy i twórczynie.

Za pomysł cyklu Maski Opadają stoją aktorka, reżyserka i pedagożka Aneta Muczyń oraz edukatorka i kuratorka Krystyna Bocheńska, obie związane z Białołęckim Ośrodkiem Kultury. Jednocześnie realizują wachlarz pomysłów, animujących życie kulturalne w Polsce. Do pracy nad instalacją dołączyły osoby z doświadczeniem plastycznym. Za projekt postaci odpowiada Kinga Nowicka, zaś wykonania podjął się Paweł Szymczuk.

Białołęcki Ośrodek Kultury

Sprawdź też
memy filmowe

ul. Głębocka 66, Warszawa

otwarcie instalacji 9 grudnia o 18:00

Sprawdź też: najciekawsze wystawy sztuki w grudniu

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone