Czytasz
Jak wesprzeć gastro i prawa kobiet? W weekend rusza “Ustawka na podpisywanie”

Jak wesprzeć gastro i prawa kobiet? W weekend rusza “Ustawka na podpisywanie”

Ustawka na podpisywanie, mat. promocyjne

Akcja “Ustawka na podpisywanie” łączy przyjemne z pożytecznym. Od 27 do 28 lutego możecie zamówić jedzenie w ulubionej knajpie i przy okazji podpisać się pod obywatelskim projektem o legalnej aborcji.

Strajk Kobiet przeniósł się do klubów i knajp. Jak? Od wielu miesięcy zamknięte dla gości miejscówki w najbliższy weekend staną się punktem, w którym będziecie mogli zamanifestować swój sprzeciw wobec orzeczenia trybunału konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. W ramach Ustawki na podpisywanie w wybranych lokalach podpiszecie się pod obywatelskim projektem Legalna aborcja. Bez kompromisów, który ma trafić bezpośrednio na ręce marszałkini sejmu RP. Projekt ustawy możecie przeczytać tutaj. Dzięki współpracy inicjatywy obywatelskiej ze stołecznymi miejscówkami złożenie fizycznego podpisu w czasie pandemii stanie się o wiele łatwiejsze.

źródło: Facebook inicjatywy obywatelskiej Legalna aborcja. Bez kompromisów

W akcji do tej pory zadeklarowało swój udział 18 miejscówek, w tym m.in. Pogłos, Bar Pacyfik, Lokal Vegan Bistro, Chmury, No problem – Bracka 20, Jasna 1, Plan B, Kulturalna, Raj w Niebie czy Warmut. Lista będzie się wydłużać. Do kontaktu zapraszane są “inne warszawskie knajpy, bary, cukiernie, kawiarnie, ale taże sklepy i wszelkie inne lokale usługowe, których właściciele i właścicielki oraz współpracownicy chcieliby wesprzeć akcję” – jak czytamy na stronie wydarzenia. Organizator zapewnia dostarczenie kart do podpisywania, druków ustaw, kopert, plakatów i materiałów do promocji w social mediach. Wszystkie podpisy mają być bezpośrednio przekazane do siedziby Strajku Kobiet.

źródło: Facebook inicjatywy obywatelskiej Legalna aborcja. Bez kompromisów

By zarejestrować w sejmie komitet inicjatywy ustawodawczej należy zebrać 100 tysięcy podpisów. To z kolei gwarantuje pierwsze czytanie ustawy podczas posiedzenia sejmu w terminie nie dalszym niż trzy miesiące od przedłożenia projektu. Po zarejestrowaniu komitetu potrzeba kolejnych 99 tysięcy podpisów. O postępach akcji będziecie mogli poczytać m.in. na poświęconej jej stronie na Facebooku.

Podpisać pod ustawą może się każdy obywatel i obywatelka Polski. Wystarczy imię (imiona), nazwisko, PESEL oraz czytelny podpis.

Sprawdź też

Więcej o akcji Legalna Aborcja. Bez kompromisów przeczytacie tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone