Czytasz
Jakie atrakcje czekają nas podczas Big Book Festival 2020?

Jakie atrakcje czekają nas podczas Big Book Festival 2020?

Mikołaj Grynberg Poufne książki wakacje Going. MORE literatura Czarne Pauza Tajfuny co czytać

Lato bez festiwali? Nie do końca – w ten weekend na warszawskim Mokotowie odbędzie się Big Book Festival.

Big Book Festival to jedna z najciekawszych okazji do spotkań z wysokiej jakości polską i światową literaturą. Zlokalizowana na Starym Mokotowie Big Book Cafe będzie w najbliższy weekend gościć wielu uznanych pisarzy i pisarek. Jak na obecne czasy przystało, wydarzenie odbędzie się w formie spotkań na żywo oraz transmisji online. Wybieramy dla Was spotkania, które warto wziąć pod uwagę!

Rebecca Makkai

Amerykańska pisarka to laureatka wielu ważnych nagród w świecie literatury. Za swoją ostatnią powieść The Great Believers (Wierzyliśmy jak nikt) była nominowana do Nagrody Pulitzera (lista finałowa w 2019) i National Book Awards w 2018 roku oraz otrzymała LA Times Book Prize i ALA Stonewall Award. Obowiązkowo!

Mikołaj Grynberg i Mikołaj Łoziński

Dwaj znakomici polscy pisarze opowiedzą o swoich ostatnich powieściach – Poufne i Stramer, a także o tym, jak wplatać w fikcję dzieje własnych rodzin. W ramach spotkania „Sceny z życia rodzinnego” Grynberg i Łoziński opowiedzą o inspiracji historiami swych najbliższych. Znając jakość ich warsztatu i niesamowitą wiedzę – będzie to z pewnością poruszające, pełne pięknych wątków spotkanie.

spotkania z Anną Dziewit-Meller i Krzysztofem Vargą

Wśród wielu spotkań autorskich związanych z premierami polecamy Wam najmocniej właśnie te. O książce Od jednego Lucypera Anny Dziewit-Meller pisaliśmy w artykule o idealnych propozycjach na wakacje. Z kolei Krzysztof Varga to jeden z naszych ulubionych reportażystów i właśnie ukazała się jego nowa książka Dziennik hipopotama. Nie musimy mówić, że to dobra wiadomość.

Poza nimi, w ramach tegorocznego Big Book Festival będzie można posłuchać spotkań m.in. z Anne Applebaum, Pawłem Potoroczynem, Mają Wolny czy Magdaleną Parys. Fajnie!

Sprawdź też

Koncert Noama Zylberberga

W ramach tegorocznego Big Book Festival odbędzie się również 7 produkcji specjalnych. Wśród nich znajdzie się też koncert pianisty i śpiewaka Noama Zylberberga, który zagra razem z akompaniatorami i opowie o międzywojennej Warszawie jako kosmopolitycznej centrali muzyki rozrywkowej.

Wpadajcie do księgarni Big Book Cafe w dniach 28-30 sierpnia oraz wypatrujcie transmisji w internecie, jeśli wolicie pozostać w domach. Warto!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone