Czytasz
Wakacje na półmetku – weekendowy niezbędnik kulturalny

Wakacje na półmetku – weekendowy niezbędnik kulturalny

król weekend Empik Premium kultura wakacje MORE koncerty książki muzyka

Pogoda w ten weekend zapowiada się idealnie, a opcji na odpoczynek jest co najmniej kilka. Wyjście na koncert, miejski chill w parku, nad rzeką, a może wypad na działkę?

W każdej z tych opcji możecie zabrać ze sobą kulturę, a my mamy dla Was solidne rekomendacje. Od muzycznych wydarzeń, poprzez najnowsze książki, aż po premierowe albumy. Jedno jest z pewne – z takim zestawem kulturalnych wrażeń nie będziecie się nudzić.

Muzyka na żywo: Lato na Pradze, Letnia Scena Muzyczna, Kato Lato i nie tylko

Mówiąc krótko – dzieje się. Czy to w Warszawie, czy na Śląsku, czy w Poznaniu. W tym roku koncerty plenerowe przybrały zupełnie inną postać – po pierwsze są płatne, po drugie ograniczone pod względem liczby uczestników, a po trzecie – usłyszymy na nich tylko polskich artystów (poza kilkoma wyjątkami). Wszystko oczywiście ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Co czeka nas w ten weekend? Piernikowski, król, Paluch, KęKę czy Pin Park i Dynasonic.

Książka: Anna Dziewit-Meller Od jednego Lucypera

Najnowsza książka Anny Dziewit-Meller to doskonała pozycja na leniwy weekend w parku, nad jeziorem, na działce czy – jeśli ktoś preferuje tę opcję – na własnym balkonie. Pisarka zabiera nas w podróż po Śląsku lat 40. minionego wieku, opowiada o problemach związanych z emancypacją kobiet, o (wciąż) trudnym klasizmie. Fikcja, ale jakże bliska naszej rzeczywistości.

król weekend Empik Premium kultura wakacje MORE koncerty książki muzyka
Wydawnictwo Literackie

Album: Fontaines D.C. – A Hero’s Death

Najmocniejsza premiera ostatniego piątku lipca to melodyjny post-punk prosto z Dublina. Ekipa Fontaines D.C. zachwyciła krytyków i słuchaczy swoim debiutanckim Dogrel z 2019 roku. Mija kolejne 12 miesięcy (a dokładniej 15), a irlandzki zespół podnosi sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. A Hero’s Death to płyta w każdym calu dopracowana, znakomicie skomponowana i wyprodukowana. Do tego dekadenckie teksty i można ruszać w weekend z podniesioną głową. Aha, no i genialny teledysk z gwiazdą Gry o Tron, Aidanem Gillenem, w roli głównej. Koniecznie!

Sprawdź też
PLENER Michał Jabłoński
Muzyka, sztuka, warsztaty – rozmawiamy z ekipą PLENERU

A jeśli macie ochotę na solidną dawkę kultury i to przez cały rok, Empik Premium ma dla Was specjalną okazję. Tylko do końca sierpnia możecie aktywować swoje konto w promocyjnej cenie. Rabaty, dostęp do unikalnych treści, możliwość zakupu biletów w pierwszej kolejności. Czyli wszystko to, co w kulturze najlepsze, w okazyjnych cenach. Ogólnie 50% taniej niż zwykle, więc chyba spoko, prawda?

król weekend Empik Premium kultura wakacje MORE koncerty książki muzyka

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone