Czytasz
Jaracie się miksologią? Startuje World Class Cocktail Festival!

Jaracie się miksologią? Startuje World Class Cocktail Festival!

El Koktel World Class Cocktail Festival rezerwacja Restaurant Week miksologia MORE

Jeśli takie określenia, jak maceracja, twist, bitter czy dry shake nie są Wam obce, to będziecie w niebie. Jeśli są – nic nie szkodzi, też będziecie się świetnie bawić. Właśnie rusza World Class Cocktail Festival, podczas którego doświadczycie światowej klasy barmańskich popisów.

Tydzień temu, na zaproszenie organizatorów World Class Cocktail Festival, mogliśmy uczestniczyć w specjalnych warsztatach barmańskich. Podczas nich nie tylko degustowaliśmy i testowaliśmy różne intrygujące połączenia, ale też uczyliśmy się, jak wytrenować własne kubki smakowe. Po takim intensywnym doznaniu mamy już znacznie mniejsze trudności z określenie tego, dlaczego coś nam smakuje (lub nie).

Ale do celu – 23 września, czyli dzisiaj, rusza World Class Cocktail Festival, czyli wydarzenie, w ramach którego będziemy mogli skosztować najlepszych drinków przygotowywanych przez profesjonalnych barmanów i barmanki. Pod tym adresem możecie zarezerwować termin i miejsce w ulubionym cocktail barze/restauracji. Jakie miasta (lub regiony) biorą udział w festiwalu? Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Poznań, Łódź, Szczecin, Wrocław oraz Śląsk. W ramach WCCF uczestnicy wybiorą również Bar Roku.

Reszta to już czysta formalność: przychodzicie do lokalu, wygodnie się rozsiadacie, podziwiacie barmański kunszt, a na koniec delektujecie się przygotowanymi drinkami.

– Z roku na rok World Class Cocktail Festiwal podwaja liczbę uczestników. W 2019 roku padł frekwencyjny rekord aż 15 000 Gości! Dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu, polski Festiwal jest drugim po Londynie i jednym z największych na świecie wydarzeń promujących kulturę koktajlową. Wierzymy, że w tym roku, mimo niesprzyjających pandemicznych warunków, najlepsze polskie koktajlbary odniosą kolejny, wielki sukces – mówią Maciej Żakowski i Paweł Światczyński, współorganizatorzy wydarzenia.

Ważną informacją jest, że podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, tegoroczny World Class Cocktail Festival odbędzie się w duchu zero-waste. Barmani w koktajlach starają się wykorzystać cały składnik – „od kwiatu do korzenia”. W miejscach biorących udział w wydarzeniu nie znajdziemy też sztucznych ozdób drinków, ale ekologiczne papierowe słomki od firmy Bagstar oraz dekoracje ze świeżych owoców.

Nie musimy dodawać, że weekend czai się już tuż za rogiem. Tegoroczny WCCF potrwa do 4 października, nie przegapcie okazji!

Sprawdź też

UWAGA! Festiwal jest przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia – weryfikacja przy odbiorze koktajli.

fot. Jagoda Gawliczek

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone