Czytasz
Oto powody, dla których warto spędzić początek jesieni w Nowej Rezydencji

Oto powody, dla których warto spędzić początek jesieni w Nowej Rezydencji

Nowa Rezydencja MORE Kraków Nowa Huta EABS MDAG

W pierwszej połowie lipca wystartowała Nowa Rezydencja, czyli miejsce, które tchnęło kulturalne życie w krakowską Nową Hutę.

Czego jeszcze spodziewać się po Nowej Rezydencji, jakie atrakcje będzie oferowała i co będzie wyróżniać to miejsce – między innymi o to zapytaliśmy 2 miesiące temu Macieja Milczanowskiego współodpowiedzialnego za to całe zamieszanie. Wywiad ukazał się przy okazji otwarcia miejscówki, więc to dobra okazja, aby go Wam przypomnieć.

Nowa Rezydencja mocno wchodzi w jesień, czego dowodem jest program na najbliższe dni. Sprawdźcie, co dobrego będzie miało tam miejsce, wybierzcie wydarzenia dla siebie i widzimy się na miejscu!

Sąsiedzkie techno

Zacznijmy może od muzyki elektronicznej, bo ta gra u nas najgłośniej i najczęściej. W nadchodzący weekend spodziewajcie się dużej dawki niemieckiego techno. W piątek za didżejką stanie uwielbiany w Polsce Oliver Koletzki, którego tech-house’owa selekcja rozgrzała już nie jeden parkiet. W sobotę o odpowiednią atmosferę i niski bas zadba Michael Klein. Obu didżejom towarzyszyć będzie rodzima ekipa: Deas, Vacos i Raidho.

Dobrze starzejący się oldskul i jazzowy kosmos

Pozostajemy w muzycznych klimatach, ale uciekamy nieco od elektroniki. Scenę Nowej Rezydencji przejmie w czwartek legenda polskiego rapu, czyli donGURALesko. Mało kto ma skille porównywalne z tym raperem i mało kto starzeje się tak dobrze, jak on.

A jeśli z hip-hopem nie do końca Wam po drodze to wpadajcie na koncert EABS. Ten jazzowy skład wpuścił sporo świeżego powietrza do tego gatunku, pożenił go nie tylko z rapem, ale i z syntezatorami. Po interpretacji twórczości Krzysztofa Komedy przyszedł czas na Slavic Spirits, a w drodze jest już kolejny album, który będzie hołdem dla Sun Ra. Na żywo wypadają często lepiej niż w studio, trzeba być.

Kino zaangażowane

Sprawdź też

Stacjonarna edycja Millennium Docs Against Gravity dopiero się skończyła. Obecnie trwa jej online’owa odsłona, a w każdą niedzielę w Nowej Rezydencji będziecie mogli obejrzeć tytuły, które były wyświetlane podczas MDAG. Ważne tematy, otwierające głowę i zmuszające nas do refleksji dzieła. Czyli rozrywka i edukacja w jednym.

To plan na koniec września, a co w październiku? W Nowej Rezydencji wystąpią między innymi Brina Knauss, Włodi czy Kizo. Możemy spodziewać się również wielu innych koncertów hip-hopowych, jazzowych oraz popowych, a przede wszystkim gwiazd muzyki elektronicznej. Program zostanie ogłoszony niebawem.

Bilety na nadchodzące wydarzenia w Nowej Rezydencji dostaniecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone