Czytasz
Jesse Eisenberg walczy o polskie obywatelstwo. Mamy trailer jego filmu!

Jesse Eisenberg walczy o polskie obywatelstwo. Mamy trailer jego filmu!

Jesse Eisenberg

Tak pokochał kraj nad Wisłą, że zaczął starać się o polskie obywatelstwo. Jesse Eisenberg dostał już PESEL, a teraz czeka na kolejne dokumenty potwierdzające jego związek z Polską. My tymczasem możemy obejrzeć trailer filmu, który nakręcił w naszym kraju.

Polskie korzenie

Chociaż czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy, w Hollywood jest zatrzęsienie osób mających polskie korzenie. Oglądamy ich na co dzień w filmach i na czerwonych dywanach, nie podejrzewając nawet, że to w jakimś procencie nasi. I tak, o Paulu Weasleyu jedynie wspomnimy pobieżnie, bo to, że gwiazdor Pamiętników Wampirów jest Polakiem i świetnie mówi po polsku, wiadomo od dawna. O polskich przodkach, którzy zginęli w warszawskim getcie, wspominała również Scarlett Johansson. Dziadek Gwyneth Paltrow miał natomiast na nazwisko Paltrowicz, a biało-czerwona krew za sprawą matki płynie też w żyłach Angeliny Jolie.

To zaledwie kilka przykładów. Podczas gdy nie wszyscy wypowiadają się na temat pochodzenia zbyt często, istnieją tacy, którzy chcą nawet przyjąć polskie obywatelstwo. Jedną z takich osób jest Jesse Eisenberg. Aktor złożył już nawet potrzebny do tego wniosek. Skąd taka decyzja?

Scarlett Johansson toczy ważny spór z AI. Chodzi o głos

Jesse Eisenberg: nowy film nie będzie fikcją

Jeśli oglądaliście Zombieland bądź The Social Network, to z pewnością wiecie, kim jest Jesse Eisenberg. Aktor ma na koncie kilka sporych ról – poza byciem Columbusem i Markiem Zuckerbergiem grał także w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Jeszcze w tym roku na ekrany trafi jego najnowsze dzieło Prawdziwy ból, w którym odpowiada za scenariusz, reżyserię i produkcję. Poznamy w nim historię dwóch amerykańskich kuzynów (drugiego gra Kieran Culkin) wyruszających w podróż po Polsce po śmierci ocalałej z Holokaustu babci. Poniżej znajdziecie trailer produkcji.

Eisenberg nie musiał daleko szukać inspiracji. Jak mówi sam twórca, film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, jakie działy się w życiu jego pochodzącej z Krasnegostawu rodziny. Kilka ujęć zostało nawet nagranych w domu, z którego jej członkowie musieli uciec. Inne kadry powstały w obozie koncentracyjnym Majdanek oraz pod pomnikiem Powstania w Getcie Warszawskim.

Sprawdź też
Sydney Sweeney nowa dziewczyna Bonda

Paszport z orłem w toku

W rozmowie z TVN aktor wyznał, że zainteresował się Polską, gdy miał 20 lat, a pierwszy raz przyleciał do niej w 2007 roku. Do uzyskania polskiego obywatelstwa skłoniła go chęć połączenia z czymś większym niż on sam oraz izolacja od świata podczas przebywania w Ameryce. Numer PESEL już ma, teraz musi tylko czekać na dalsze kroki.

Nie był to jednak jedyny powód, który pchnął go do takiej decyzji. – Czuję silną więź z tym krajem i czuję, że historia Żydów i Polaków była ze sobą spleciona i myślę, że wielu amerykańskich Żydów błędnie to przedstawia – wyjaśnił Eisenberg, po czym dodał: Chciałbym pomóc naprawić stosunki polsko-żydowskie. A gdy to się w jakimś stopniu uda, pragnie… spędzać więcej czasu z żoną i synem na polskiej wsi.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone