Czytasz
Obrodziło prezentami – JIMEK z nowymi ogłoszeniami i singlem!

Obrodziło prezentami – JIMEK z nowymi ogłoszeniami i singlem!

JIMEK nie ustaje w staraniach, by przyszłoroczny drugi rozdział inicjatywy Historia Polskiego Hip-Hopu był jeszcze mocniejszy niż ten znany z Lotniska Bemowo. Wraz z kolejnym odsłonięciem line-upowych kart do sieci trafił również zagrany na żywo klasyk, o którym opowiedział nam Tede.

Docenienie przeszłości, dowartościowanie teraźniejszości

Dwa tygodnie temu, czyli 8 grudnia, poznaliśmy pierwsze osoby ze środowiska rapowego, z którymi JIMEK będzie dzielić scenę. Jak należało się spodziewać, premierowe ogłoszenie było odpowiednio rozbudowane, a artystycznie – zdecydowanie nie po linii najmniejszego oporu.

Ci miłośnicy polskich rymów i bitów, którzy najbardziej cenią sobie klasykę gatunku, musieli ucieszyć się na wieść, że na scenie zjawią się takie grupy jak: Fenomen, Grammatik, Kaliber 44, Molesta i Płomień 81, a także raperzy: Fisz, Onar, O.S.T.R., Pezet i Tede. Fani nowych czasów dostali zaś niespodziankę w postaci Otsochodzi, Szczyla, a także – co bardzo zaskoczyło obserwatorów – Young Leosi.

Druga aktualizacja line-upu podążyła tą samą ścieżką. Tym razem oldschool reprezentują Paktofonika, Wzgórze Ya-Pa 3, a także Mor W.A. Sztandar teraźniejszości dźwiga za to Zdechły Osa, prawdziwy oryginał naszej sceny. W tym przypadku naprawdę trudno przewidzieć, jak będzie wyglądać jego występ w orkiestrowym wydaniu – jednocześnie trzeba podejrzewać, że historia będzie się pisać na naszych oczach.

Czemu JIMEK zaprosił Young Leosię? Przeczytajcie nasz wywiad!

Halo, Kielce! Halo, Warszawa!

Choć wiemy z relacji obserwatorów, że o takich wydarzeniach się nie zapomina, JIMEK postanowił krótko przed świętami uraczyć nas niespodzianką. Po kilkunastominutowym medley przyszedł czas na koncertowy singiel, który pokazuje, czym jest wspólna scena.

Sprawdź też
Bedoes

Chodzi o zagrany na żywo utwór Ja Mam To Co Ty Wzgórza Ya-Pa 3 i Trzyha / Warszafskiego Deszczu. Przed ogromną publicznością na Lotnisku Bemowo zarapowali go Borixon, Tede i Wojtas, a teraz także ci, którzy nie mogli pojawić się w Warszawie, dostali szansę na sprawdzenie, jak ten klasyk wybrzmiał w niecodziennym anturażu. Ciekawi? Zapraszamy poniżej!

Jak Paktofonika wypada ostatnio na żywo? Sprawdziliśmy to

JIMEK da nam jeszcze więcej Historii

Nie chcemy was pytać: pamiętacie czy już zapomnieliście?, więc po prostu powiemy wam, jak jest. JIMEK z Historią Polskiego Hip-Hopu Rozdział II pojawi się 16 września 2023 roku na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie, czyli w szczególnym miejscu (nie tylko dlatego, że nie zostało ono wyeksploatowane przez raperów). Wejściówki znajdziecie poniżej!

Usłyszcie klasyki i hity w niecodziennym wydaniu! Bilety już tu są

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone