Czytasz
Obrodziło prezentami – JIMEK z nowymi ogłoszeniami i singlem!

Obrodziło prezentami – JIMEK z nowymi ogłoszeniami i singlem!

JIMEK nie ustaje w staraniach, by przyszłoroczny drugi rozdział inicjatywy Historia Polskiego Hip-Hopu był jeszcze mocniejszy niż ten znany z Lotniska Bemowo. Wraz z kolejnym odsłonięciem line-upowych kart do sieci trafił również zagrany na żywo klasyk, o którym opowiedział nam Tede.

Docenienie przeszłości, dowartościowanie teraźniejszości

Dwa tygodnie temu, czyli 8 grudnia, poznaliśmy pierwsze osoby ze środowiska rapowego, z którymi JIMEK będzie dzielić scenę. Jak należało się spodziewać, premierowe ogłoszenie było odpowiednio rozbudowane, a artystycznie – zdecydowanie nie po linii najmniejszego oporu.

Ci miłośnicy polskich rymów i bitów, którzy najbardziej cenią sobie klasykę gatunku, musieli ucieszyć się na wieść, że na scenie zjawią się takie grupy jak: Fenomen, Grammatik, Kaliber 44, Molesta i Płomień 81, a także raperzy: Fisz, Onar, O.S.T.R., Pezet i Tede. Fani nowych czasów dostali zaś niespodziankę w postaci Otsochodzi, Szczyla, a także – co bardzo zaskoczyło obserwatorów – Young Leosi.

Druga aktualizacja line-upu podążyła tą samą ścieżką. Tym razem oldschool reprezentują Paktofonika, Wzgórze Ya-Pa 3, a także Mor W.A. Sztandar teraźniejszości dźwiga za to Zdechły Osa, prawdziwy oryginał naszej sceny. W tym przypadku naprawdę trudno przewidzieć, jak będzie wyglądać jego występ w orkiestrowym wydaniu – jednocześnie trzeba podejrzewać, że historia będzie się pisać na naszych oczach.

Czemu JIMEK zaprosił Young Leosię? Przeczytajcie nasz wywiad!

Halo, Kielce! Halo, Warszawa!

Choć wiemy z relacji obserwatorów, że o takich wydarzeniach się nie zapomina, JIMEK postanowił krótko przed świętami uraczyć nas niespodzianką. Po kilkunastominutowym medley przyszedł czas na koncertowy singiel, który pokazuje, czym jest wspólna scena.

Sprawdź też
Sentino w Polsce

Chodzi o zagrany na żywo utwór Ja Mam To Co Ty Wzgórza Ya-Pa 3 i Trzyha / Warszafskiego Deszczu. Przed ogromną publicznością na Lotnisku Bemowo zarapowali go Borixon, Tede i Wojtas, a teraz także ci, którzy nie mogli pojawić się w Warszawie, dostali szansę na sprawdzenie, jak ten klasyk wybrzmiał w niecodziennym anturażu. Ciekawi? Zapraszamy poniżej!

Jak Paktofonika wypada ostatnio na żywo? Sprawdziliśmy to

JIMEK da nam jeszcze więcej Historii

Nie chcemy was pytać: pamiętacie czy już zapomnieliście?, więc po prostu powiemy wam, jak jest. JIMEK z Historią Polskiego Hip-Hopu Rozdział II pojawi się 16 września 2023 roku na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie, czyli w szczególnym miejscu (nie tylko dlatego, że nie zostało ono wyeksploatowane przez raperów). Wejściówki znajdziecie poniżej!

Usłyszcie klasyki i hity w niecodziennym wydaniu! Bilety już tu są

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone