Czytasz
Joga, gotowanie czy boks? 7 inicjatyw online, dzięki którym dobrze wykorzystacie domowy czas

Joga, gotowanie czy boks? 7 inicjatyw online, dzięki którym dobrze wykorzystacie domowy czas

joga czas gotowanie czynności stream online kreatywnie Going. zostaje w domu
https://www.instagram.com/p/B9M0iYhpYpo/https://www.instagram.com/p/B-DCyjjhcii/https://www.instagram.com/p/BxEzDHDlquE/https://www.instagram.com/p/B9BzIbHp3FZ/https://www.instagram.com/p/B9ejM7ypzae/

Grupa Widzialna Ręka ma już prawie 100 tysięcy członków, którzy codziennie służą sobie pomocą w różnych sprawach. Wiele osób oferuje swoje umiejętności w formie darmowych kursów, poradników czy prowadzenia ćwiczeń.

Oczywiście wszystko w opcji online. Ludzie streamują swoje zajęcia na Instagram stories, publikują je na YouTube czy odpalają live na FB. Dla wielu z nich jest to pierwsza tego rodzaju aktywność, robią to testowo, a mimo tego, wszyscy uczestnicy są zachwyceni. Ta nowa forma relacji międzyludzkich przyjęła się naprawdę świetnie i na obecne czasy wydaje się być bardzo potrzebnym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy pobudzić nie tylko nasze szare komórki, ale i dać energetycznego kopa swojemu ciału. Sprawdźcie, w jakich ciekawych inicjatywach możecie wziąć udział!

cover fot. Katarzyna Milewska

Czułe Tkanki

Czy tkaliście kiedykolwiek makatki? No właśnie, my też nie. Dzięki Marysi Boczar możecie nauczyć się tkać i tworzyć piękne dzieła za pośrednictwem jej Instagrama, na który wrzuciła dwuczęściowy kurs. Prowadząca warsztaty opowiedziała nam w skrócie, dlaczego zdecydowała się na taką inicjatywę:

Mini warsztaty online mają krótką historię. Szczerze powiedziawszy, nigdy nie sądziłam, że to, co robię, kiedykolwiek przeniosę na działania w sieci. Pewnie dlatego, że w projekcie, który stworzyłam dwa lata temu dużą wartością są spotkania, poznanie drugiej osoby, rozpoznanie jej potrzeb, wzajemna wymiana energii.

Ostatnie dwa tygodnie jednak bardzo mocno zweryfikowały moje najbliższe plany, uniemożliwiając mi prowadzenie warsztatów stacjonarnych w różnych miastach Polski. Zastanawiałam się, czy coś mogę zrobić z moją wiedzą tu i teraz, by ktoś mógł z niej skorzystać. Bezpłatnie i bez konieczności wychodzenia z domu, bo jak wszyscy doskonale wiemy, ograniczamy teraz nasze kontakty na zewnątrz do niezbędnego minimum. Tak powstały lekcje nauki tkania makatek online, które można znaleźć w zapisanych relacjach na IG. Wziąć w nich udział może absolutnie każdy, kto wykazuje choć odrobinę chęci nauki nowej umiejętności. I choć zupełnie się tego nie spodziewałam, docierają do mnie głosy, że taka forma nauki jest ważna i potrzebna, szczególnie w obecnym czasie.

Boxing Girls

Tęsknicie za siłownią, treningami czy sportami walki? Magda Jagnicka to dziewczyna wielu talentów, a niedawno odkryła kolejną swoją pasję – boks. Tak właśnie zrodził się pomysł na odpalenie projektu Boxing Girls, czyli cyklicznych treningów z profesjonalnym trenerem, tylko dla dziewczyn.

joga czas gotowanie czynności stream online kreatywnie Going. zostaje w domu
fot. Katarzyna Milewska

Idea Boxing Girls opiera się na odczarowaniu tej dyscypliny sportu i szerzeniu do niej miłości wśród dziewczyn. Inicjatywa, której pomysłodawczynią jest Jagnicka, funkcjonuje już rok. W tym czasie, na organizowanych przez nią warsztatach było już ponad 1000 dziewczyn z całej Polski. Swoją trenerską wiedzę udostępnia Sebastian Skrzecz, który miał pośród swych podopiecznych m.in. Mariusza Wacha, braci Sylwestra i Grzegorza Kozłowskich czy Norberta Dąbrowskiego.

Kiedy podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu Akademii Walki, Magda i Sebastian postanowili nagrać kilka treningów, które pojawiają się na YouTube. Do tej pory opublikowano dwa z nich, wypatrujcie kolejnych i ćwiczcie w domach!

Frederik Bille Brahe

Jeden z najbardziej znanych szefów kuchni kopenhaskiej sceny gastro. Założyciel modnych miejsc – Apollo Bar czy Atelier September – postanowił dzielić się na swoim Instagramie przepisami, które może w domu zrealizować każdy. Brakuje Ci ulubionej knajpy, wspierasz swoje lokalne miejsca i chcesz spróbować przyrządzić coś niesztampowego? Dżem z cukinii, chlebek bananowy lub miodowo-waniliowa granola? Voilà – Frederik z pewnością zadba o to, żebyście najedli się pysznych potraw. Wbijajcie na jego IG i próbujcie kisić, marynować i pichcić.

Maria Przybyszewska

Z Kopenhagi przenosimy się do Warszawy – Marysia to popularna krzewicielka i propagatorka roślinnej kuchni. Marysia Przybyszewska pracowała jako szefowa kuchni m.in. w Youmiko Vegan Sushi i Havana Barze, jest ambasadorką projektu Roślinniejemy (m.in. z Martą Dymek czy Grzegorzem Łapanowskim), a także odbywała staż w słynnej kopenhaskiej Nomie. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą książką i innymi nowymi projektami. Do czego zachęca Was Marysia?

W czasach gdy najlepszym rozwiązaniem jest zostać w domu, polecam mądre zakupy, to, co możecie wrzućcie w skrzynki i na balkon (te ujemne temperatury nie przemrożą warzyw), kupujcie warzywa twarde, one długo przetrwają na balkonie. A co jeść? ZDROWO JEŚĆ i dogrzewać organizm od środka, jako podstawę do wszystkiego polecam BULION WARZYWNY, przepis jest na moim insta! Howk!

Na jej Instagramie znajdziecie kilka poradników – jak przygotować domowe kim chi, idealny warzywny bulion (patrz wyżej!) czy doświadczyć kuchni świata nie ruszając się z domu i korzystając jedynie z lodówkowych resztek. A już niebawem, Marysia ma w planach odpalenie programu live (Projekt w Domu – oprócz Marii udział wezmą Daniel Wanke, Filip Głodek i Julita Strzałkowska z Wrzącej Kuchni) na Facebooku, szykujcie się więc na roślinną rewolucję w Waszych kuchniach!

Eli Wierkowska Yoga

Jeśli przesadziliście już z siedzeniem przy laptopie, Netfliksem, książkami czy grami, z pomocą przyjdzie Wam Eli Wierkowska. Za pośrednictwem Instagram live można było wziąć udział w sesji medytacyjnej prowadzonej przez doświadczoną joginkę, a najbliższa ku temu okazja już dzisiaj, 23 marca o 21:00. Polecamy też obserwować jej profil na IG oraz kanał na YouTube – znajdziecie tam pełno wskazówek i porad. Dajcie sobie relaks i odprężenie po całym dniu pracy!

O JEJU

Sprawdź też
Adele

Koreańska wyspa Jeju (czyt. Czedżu) słynie z wyjątkowego mikroklimatu, wyróżniającej się kultury i, co w tym przypadku najważniejsze, z niespotykanego nigdzie indziej bogactwa minerałów i roślin wykorzystywanych w wielu kosmetykach. Ziemia wulkaniczna, zielona herbata, aloes, olejek rumiankowy, egotyczne owoce czy kwiat lotosu. To właśnie stamtąd swoją nazwę wzięła marka O JEJU, dzięki której już jutro (24 marca) o 19:30 będziecie mogli zaczerpnąć nieco wiedzy na temat przygotowywania domowej roboty kosmetyków. Gdzie? Fanpejdż i Instagram marki, widzimy się na streamie!

joga czas gotowanie czynności stream online kreatywnie Going. zostaje w domu

Tola Piotrowska

Była medytacja, było gotowanie i kosmetyki, a teraz czas na domowe sposoby na robienie zdjęć. Tola Piotrowska jest fotografką i mamą, która niedawno podzieliła się na swoim IG przydatnymi poradami, jak dobrze fotografować. Akurat przyszła do nas wiosna i do domu wpada coraz więcej pięknego, naturalnego światła – to doskonały moment, żeby wykorzystać okazję! Jakie kadry, jak zaaranżować sytuację, jak wykorzystać przestrzeń? To wszystko znajdziecie na IG oraz blogu Toli.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone