Czytasz
Oni organizują nam rozrywkę, teraz my organizujemy im pomoc – rusza akcja Bilet Wsparcia!

Oni organizują nam rozrywkę, teraz my organizujemy im pomoc – rusza akcja Bilet Wsparcia!

Bilet Wsparcia Going. Pogłos P23 SPATiF kluby pomoc bilety

Uważamy, że naszym obowiązkiem, jako czynnych uczestników kulturalnego życia wielu miast, jest wspieranie kultury, która potrzebuje nas teraz, jak nigdy wcześniej. Dlatego odpaliliśmy właśnie akcję #BiletWsparcia, dzięki której możecie pomóc ulubionym miejscówkom i organizatorom przetrwać ten ciężki okres.

Powinniśmy, a nawet musimy teraz siedzieć w domach. Stamtąd pracujemy, stamtąd komunikujemy się ze znajomymi, tam też odpoczywamy i odliczamy dni do momentu, w którym będziemy mogli ponownie wyjść na koncert, imprezę czy do teatru. Zanim to jednak nastąpi, trochę wody w Wiśle zdąży upłynąć. W momencie, kiedy wszyscy się solidaryzują, powstają szlachetne inicjatywy (Widzialna Ręka i podobne), ludzie pomagają sobie w wielu sprawach, powinniśmy wspierać również organizatorów wydarzeń i miejsca, do których regularnie chodziliśmy, i do których chcemy wrócić po zakończeniu pandemii. Dlatego, wspólnymi siłami Going. i Empik Bilety odpaliliśmy właśnie akcję Bilet Wsparcia.

Pod tym linkiem możecie wspierać wszystkich organizatorów, którzy dołączyli do akcji #BiletWsparcia

“Mamy obecnie sytuację, na którą nikt nie był przygotowany. Pojawiło się oczywiste ryzyko, że różne podmioty odpowiedzialne za wydarzenia mogą nie sprostać problemom finansowym i sytuacja koncertowa przez długi czas po epidemii nie wróci do normy. Nie wrócimy skali i komfortu wyboru z palety wszystkich fantastycznych wydarzeń, jaką mieliśmy do tej pory. Dlatego, jako bileterie Going. i Empik Bilety, musimy się włączyć i działać. Musimy pomóc.” mówi Anna Maria Żurek, COO Going. 

Wiecie, czynsz, rachunki, personel, zaopatrzenie – prowadzenie klubu lub agencji eventowej to nie tylko przyjemności, ale też spore finansowe obowiązki. Jeśli czujecie, że należy wspierać organizatorów – rzućcie hajsem, jakbyście kupili kolejny bilet na koncert, jakbyście wydali kilka dyszek na barze, po prostu. Nie zapominajmy o ludziach, dzięki którym mamy możliwość uczestniczenia we wspaniałych eventach, wspierajmy!

Sprawdź też
21. mff watch docs

Bileterie Going. i Empik Bilety wspólnie przygotowały akcję fundraisingową: Bilet Wsparcia dla branży, która potrzebuje pomocy. Każdy może się włączyć w akcję – wystarczy wejść na tę stronę, wybrać inicjatywę, którą chce się wesprzeć i kupić symboliczną cegiełkę – bilet o wartości 10 zł, które zostaną przekazane do wybranego miejsca lub organizatora. Going. nie pobiera wynagrodzenia za obsługę akcji, jedynie koszty operacyjne transakcji w wysokości 10 gr od każdego biletu.

Do akcji przyłączyły się na tę chwilę agencje Big Idea, Winiary Bookings, Distorted Agency, Be Kolektiv oraz kluby: Zet Pe Te, FOMO, SPATiF, a lista cały czas rośnie. Będziemy Wam na bieżąco wrzucali informację o miejscach, które warto wspierać. Toss a coin to your beloved organizatorzy!