Czytasz
Ogromna wystawa dinozaurów już otwarta. Jurassic Adventure zaprasza!

Ogromna wystawa dinozaurów już otwarta. Jurassic Adventure zaprasza!

Jurassic Adventure

Nowa warszawska atrakcja z pewnością zainteresuje wielbicieli prehistorycznych klimatów. Do muzeum Nowa Praga po raz pierwszy zawitała bowiem wystawa Jurassic Adventure, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Prehistoryczna przygoda

Osoby, które zdecydują się odwiedzić warszawskie muzeum, będą miały okazję zwiedzić specjalnie przygotowaną salę, pełną ruchomych modeli dinozaurów, eksponatów oraz wiele innych ciekawych stref, a wszystko to okraszone niezapomnianym prehistorycznym klimatem.

Na blisko 3000 metrów kwadratowych znajduje się prawie 50 animowanych modeli dinozaurów w naturalnej skali, umiejscowionych w pięknym dżunglowym terenie. Dzięki specjalnie przygotowanemu audioprzewodnikowi zwiedzający mogą cofnąć się miliony lat wstecz i dogłębnie poznać historię tych ogromnych prehistorycznych zwierząt, które wieki temu zamieszkiwały naszą planetę.

Jak zapewniają organizatorzy, odwiedzenie wystawy może być również idealnym pomysłem dla szkół na przeprowadzenie lekcji biologii i historii naszej planety w terenie. Dzięki dostosowaniu wystawy także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich każdy bez wyjątku może cieszyć się przygotowanymi atrakcjami i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Bilety na Jurassic Adventure znajdziecie tutaj

Masa tematycznych atrakcji

Poza ruchomymi modelami dinozaurów na odwiedzających czeka jeszcze kilka innych atrakcji. Pierwszą z nich jest Ścieżka Dino Rangera – specjalnie przygotowane miejsce, w którym najmłodsi goście wystawy mogą bawić się w paleontologów i wykopywać szczątki wymarłych zwierząt. Jest to idealna okazja dla dzieci, które zaczynają interesować się tematyką dinozaurów, żeby sprawdzić się w roli odkrywcy.

Na zwiedzających czeka także kącik VR, w którym wystarczy usiąść, założyć gogle i w pełni wejść w interakcję z wirtualną rzeczywistością. Dzięki temu każdy może przenieść się miliony lat wstecz, aby poznać pradawne środowisko i z bliska spojrzeć na ogromne wirtualne dinozaury.

Ostatnia z wydzielonych stref to miejsce typowo dla rodziców i ich pociech. To tu można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w gigantycznym jaju dinozaura czy strzelić sobie fotkę na green screenie, który następnie zamieni się w prehistoryczne tło. Jest także miejsce, w którym można spojrzeć na dawną mapę świata i obszary, które były zamieszkiwane przez dinozaury.

Sprawdź też

Warszawskie Jurassic Adventure będzie zatem idealną okazją dla rodzin, które chcą kreatywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi, ale nie oznacza to, że starsi fani prehistorycznych bestii nie znajdą tu czegoś dla siebie. Świat dinozaurów stoi otworem dla każdego!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone