Czytasz
Znowu mamy Backstreet Boys w domu. Powrócił zespół Just 5!

Znowu mamy Backstreet Boys w domu. Powrócił zespół Just 5!

Just 5

Kolorowe sny, kiedy ja dotykam Ciebie to tekst, którego nie da się nie zaśpiewać. Kultowy kawałek zespołu Just 5 niedługo ponownie wybrzmi na żywo. Zespół powrócił po 20 latach!

Just 5: to w nich kochały się wasze mamy

W czasach, kiedy na świecie fanki szalały na punkcie Backstreet Boys, nasi rodzice też mieli ulubiony polski boysband. Just 5 wręcz zawładnęli nastoletnią częścią kraju. Kolorowe sny można było usłyszeć w każdej stacji radiowej, a panowie mieli tłumy wielbicielek. Ich debiutancka płyta, oczywiście zawierająca największy hit, sprzedała się w 250 tysiącach egzemplarzy. W pewnym momencie przed jednym z koncertów grupę supportował sam… Justin Timberlake, śpiewający wtedy w ‘N Sync.

Jak to wszystko się zaczęło? Najpierw był casting, który w 1997 roku przeprowadził producent Sławomir Sokołowski. Zgłosiło się na niego ponad 600 kandydatów, spośród których wybrano pięciu szczęśliwców w wieku od 15 do 25 lat. Byli nimi Bartek Wrona, Grzegorz Kopala, Shadi Atoun, Daniel Moszczyński oraz Robert Kryla. W takiej konfiguracji mogliśmy oglądać Just 5 do 2002 roku. Wtedy formacja podjęła decyzję o rozwiązaniu.

Jak przyznawali członkowie boysbandu, to był jeden wielki rollercoaster – raz byli na szczycie, zaraz potem lecieli w dół. W pierwszym roku działalności zagrali aż 360 koncertów, czasami wchodząc na scenę nawet trzy razy dziennie. Gigantyczna popularność kontrastowała z hejtem, z jakim przyszło im się zmierzyć, a który momentami przybierał formę przemocy.

Po rozpadzie grupy nie wszyscy panowie wrócili do muzyki. Swoich sił za mikrofonem nadal próbował Bartek Wrona, wydając cztery solowe płyty. Grzegorz Kopala postanowił wraz z żoną zająć się muzyką religijną. Daniel Moszczyński otworzył natomiast szkołę muzyczną i związał się z zespołami Bibobit oraz Omni mOdO. Pozostałych dwóch piosenkarzy zniknęło z radarów, skupiając się na spokojnym życiu.

Sprawdź też
Amy Winehouse film

Małpy są naprawdę muzykalne. Wystukały rytm piosenki Backstreet Boys

Pora znowu zaśpiewać!

Nikt chyba nie podejrzewał, że kiedyś do tego dojdzie – a tu niespodzianka. Just 5 powraca po 20 latach! Dobre newsy przekazał frontman Bartek Wrona, ujawniając przy okazji, że skład trochę się zmieni. Z oryginalnych członków został on oraz Robert Kryla. Dołączy do nich Sławomir Lisowski i dwóch innych muzyków wytypowanych w drodze castingu. Jeśli macie ochotę wziąć w nim udział, znajdźcie Bartka w social mediach. Tam widnieje numer do jego managera i e-mail, na który należy słać zgłoszenia.

Co właściwie było powodem do reaktywacji? Z jednej strony fakt, że ludzie domagali się powrotu. – Ostatnio była taka sytuacja. Ktoś dał na media społecznościowe, że zespół Just 5 wraca i zostałem zasypany informacjami, gdzie można już kupić bilet – zdradził Wrona w programie Dzień Dobry TVN. Impulsem do wznowienia działalności była również choroba, jaką lekarze u niego zdiagnozowali. A jeśli jesteście spragnieni konkretów, to pierwszy numer Just 5 właśnie wleciał do sieci. Przed wami Gdzie nie ma róż.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone