Czytasz
Czas to pieniądz. Zegarek marki Richard Mille może osiągnąć rekordową cenę

Czas to pieniądz. Zegarek marki Richard Mille może osiągnąć rekordową cenę

najdroższy zegarek

Potencjalny nabywca przedmiotu, który trafił pod młotek w nowojorskim domu aukcyjnym Christie’s, musi liczyć się w wysupłaniem naprawdę dużych oszczędności.

Najdroższy zegarek na świecie kosztuje 55 milionów dolarów. Miano to należy do kolorowego, wysadzanego 110-karatowymi diamentami The Graff Hallucination, za którego produkcję odpowiadała londyńska firma Graff Diamonds. W pracę nad ustaleniem ostatecznego kształtu przedmiotu był zaangażowany 30-osobowy zespół: rzemieślnicy, gemolodzy i jubilerzy. Cały proces trwał ponoć 2,5 roku, co wynikało ze skomplikowania projektu. Laurence Graff, założyciel przedsiębiorstwa, nie szedł na żadne kompromisy. Chciał, żeby przedmiot od razu rzucał się w oczy. Na drugi plan zeszło jego rzeczywiste przeznaczenie, czyli szybkie sprawdzenie godziny. – Przez wiele lat myślałem o stworzeniu naprawdę niezwykłego zegarka, który ilustrowałby naszą wszechobecną słabość do błyskotek. Moje marzenie stało się rzeczywistością – przekonywał biznesmen.

You Can Believe Your Eyes. Presenting the World’s Rarest Watch

Najdroższy zegarek. Gratka dla bystrych kolekcjonerów

Dziś nieprzypadkowo nawiązujemy do The Graff Hallucination. O świecie luksusowych przyrządów przypomniała nam nowa licytacja nowojorskiego oddziału domu aukcyjnego Christie’s. – To prezentacja wyjątkowej selekcji najbardziej poszukiwanych zegarków stworzonych przez renomowane światowe marki. Kryje nowoczesne i vintage’owe perełki od Patek Philippe, F.P. Journe, Audemars Piguet i nie tylko. Wybraliśmy je, żeby zadowolić najbystrzejszych kolekcjonerów przeczytamy w opisie oferty. Licytacja pod hasłem Important Watches odbędzie się 10 czerwca. Wystawione przedmioty będzie może zobaczyć chwilę wcześniej, podczas Luxury Marquee w Rockefeller Week. Podobna akcja niedawno odbyła się w Hongkongu.

Kamień milowy mikroinżynierii

Na nowojorskiej aukcji pod młotek pójdzie zegarek Richard Mille RM56-02 AO. Określenie limitowany w jego przypadku nie będzie nadużyciem. Wyprodukowano jedynie dziesięć egzemplarzy tego cacka. Duże wrażenie robi w nim nie tylko rzadki, skomplikowany mechanizm typu tourbillon. Jego kopertę wykonano z czystego, przezroczystego szafiru. Taki kolor udało się osiągnąć dzięki ekspozycji kryształków tritlenku diglinu na wysoką temperaturę i ciśnienie. Rebecca Ross, szefowa działu sprzedaży w Christie’s, nazywa dlatego przedmiot „niezwykłym osiągnięciem w zakresie mikroinżynierii i wykorzystania pionierskich materiałów”.

Sprawdź też
zawody w nicnierobieniu

To może być najdroższy zegarek kiedykolwiek sprzedany na aukcji. Przed Wami Richard Mille RM56-02 AO / fot. materiały prasowe

Eksperci estymują, że Richard Mille RM56-02 AO może osiągnąć cenę 4 milionów dolarów. Jeśli tak się stanie, będzie to najdroższy zegarek kiedykolwiek sprzedany na publicznej aukcji Christie’s. Powiedzenie czas to pieniądz w tym przypadku można potraktować wyjątkowo dosłownie.

Po sukcesie filmu Saltburn ubezpieczyciele luksusowych domów ostrzegają swoich klientów. Dlaczego?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone