Czytasz
Kaliber 44 zagra koncert z okazji swojego 30-lecia! Mamy na niego bilety

Kaliber 44 zagra koncert z okazji swojego 30-lecia! Mamy na niego bilety

Kaliber 44

Kaliber 44 ogłosił na koncercie JIMKA: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU, że dołoży dodatkową cegiełkę do celebracji dziedzictwa naszej gry.

Klasycy polskiego rapu uczczą swoje 30-lecie dużym wydarzeniem! Raperzy odwiedzą katowicki Spodek 16 grudnia. W trakcie koncertu zagrają swoje największe przeboje, na których wychowały się pokolenia fanek i fanów rapu. Ponadto na scenie pojawi się wielu gości takich jak Grubson, O.S.T.R., Słoń oraz Fokus i Rahim. Każdy oldschoolowy hip-hop head nie może tego przegapić!

Tutaj złapiecie bilety na ten koncert!

Kaliber 44 to jedna z pionierskich grup hip-hopowych w Polsce. Ich twórczość charakteryzowała się chwytliwymi bitami, pamiętnymi tekstami i stworzeniem mitologii, która jest pamiętana aż do dziś. Bez dwóch zdań: cała otoczka tego kultowego składu to coś wyjątkowego i niepowtarzalnego w skali całej polskiej hip-hopowej kultury.

Kaliber 44 kanonem rapowej kultury

Formacja została założona w 1994 roku w Katowicach przez nastoletnich braci: Michała (znanego jako Joka) i Marcina Martena, który przyjął pseudonim Abradab. Nieco później do składu dołączył Piotr Łuszcz, funkcjonujący jako Magik. Ich debiutanckie nagrania pojawiły się na kasecie zatytułowanej Usłysz nasze demo, która jest owiane legendą. Przez następne dwa lata grupa pracowała nad nowym materiałem i szukała wydawcy. Próbowali na przykład współpracować z wytwórnią Metal Mind Productions skupioną na rocku i heavy metalu, ale zostali odrzuceni. W końcu Sławomir Pietrzak z S.P. Records zaoferował im współpracę. Reszta ich poczynań to już historia, którą powinno się znać.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone