Czytasz
Kto wydał najlepszy album w historii? Kendrick Lamar. To zdanie słuchaczy

Kto wydał najlepszy album w historii? Kendrick Lamar. To zdanie słuchaczy

Kendrick Lamar najlepszy album

Na popularnej stronie rateyourmusic.com doszło do pierwszej detronizacji od prawie dekady! Album OK Computer autorstwa Radiohead został pokonany przez dzieło, które nagrał Kendrick Lamar. To Pimp a Butterfly to aktualnie najlepszy album w historii muzyki według tej dużej społeczności.

Nagły przeskok gatunkowy

Od niemal 10 lat na popularnym wśród muzycznych geeków RYM-ie TOP 1 nie ulegało zmianie. OK Computer, uznawane za nieśmiertelny, niepodważalny klasyk, twardo trzymało się swojej pozycji. Ciężko powiedzieć, czy ktokolwiek tak naprawdę podejrzewał, że ją straci. Tak się jednak stało!

Wczoraj płyta To Pimp a Butterfly z 2015 roku, której autorem jest Kendrick Lamar, wskoczyła na pierwsze miejsce i tak oto zmienił się najlepszy album wszechczasów według wiadomego serwisu. Mocno może zaskakiwać fakt, że znienacka rocka pokonał hip-hop. Kendrick jednak jest jednym z tych niewielu raperów, którzy cieszą się uznaniem u wszystkich rodzajów słuchaczy, a nie tylko rapowych głów. Nie dziwi więc fakt, że tuż za pierwszą dziesiątką, na jedenastym miejscu, plasuje się jego Good kid, m.A.A.d city. Ponadto jedynym raperem w TOP 10 poza wspomnianym jest MF DOOM.

Kendrick Lamar najlepszy album
Kendrick Lamar wydał najlepszy album?

Kendrick Lamar = najlepszy album wszechczasów?

Na zestawienie trzeba oczywiście patrzeć z przymrużeniem oka. Oceny na tym portalu wystawiają tylko najbardziej zaangażowani fani. Ba, często zaangażowani aż za bardzo. Wielu użytkowników na przykład sztucznie zaniża oceny albumu, który konkuruje z ich ulubionym. Do tego oceny płyt są wyliczane ze zwykłej średniej arytmetycznej, co również nie jawi się jako idealny system do zliczania tysięcy głosów.

Sprawdź też
Kendrick Lamar South Park

Wbicie się do TOP 1 świadczy o wciąż trwającym fenomenie jego albumu. To Pimp a Butterfly będzie w tym roku obchodziło ósme urodziny, jednak nadal jest wręcz czczone przez konkretne grono sajko. Ta płyta zdaje się łączyć wszystko w idealnych proporcjach: zaangażowaną lirykę, wielopiętrowe kompozycje i dynamiczną formą podania. Co więcej, ostatecznie to album krwiście hip-hopowy. Klasyk.

Poczytaj więcej o Kendricku!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone