Czytasz
Kino plenerowe w Warszawie? Seansów pod chmurką jest naprawdę dużo!

Kino plenerowe w Warszawie? Seansów pod chmurką jest naprawdę dużo!

Mamy tu chyba istną filmową klęskę urodzaju. W te wakacje właściwie nie ma dnia, kiedy nie odbywają się jakieś darmowe pokazy. Pozostaje tylko ułożyć swój repertuar i rozłożyć się na leżakach!

W przygotowywaniu poniższej rozpiski szczególnie ucieszył nas fakt, że sporo cykli odbywa się poza Śródmieściem. Mieszkańcy Bemowa, Wawra czy Ursynowa nie muszą wybierać się do centrum, żeby zasiąść przed ekranem w miłych okolicznościach przyrody. Poza tym – jak w każdym roku – doceniamy różnorodność filmów wybranych przez selekcjonerów. Oprócz blockbusterów zobaczymy arthouse’owe perełki, familijne animacje oraz poruszające dokumenty. Sprawdźcie sami!

Plenery plenerami, ale pamiętajcie, żeby w lipcu wybrać się na Barbie Grety Gerwig. Do premiery zostało już naprawdę niewiele czasu!

Kino Tęcza

gdzie: Dziedziniec Kina Tęcza, ul. Suzina 6

kiedy: 27.06.-24.08., w każdy wtorek o 20:45

Rozpiska

Za pokazami na Żoliborzu stoi ekipa z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, która zna się na rzeczy. Lwią część programu zadedykowali nieżyjącej już aktorce i rodowitej warszawiance, Alinie Janowskiej. Właśnie dlatego zobaczymy m.in. Powrót, Zakazane piosenki i Dzięcioła z jej udziałem. Poza tym perełki ze swoich programów wyłuskają trzy stołeczne wydarzenia. Zaproszenie do udziału w przeglądzie przyjęły Afrykamera, Kamera Dawida oraz Ukraina Festiwal Filmowy.

Zwiastun filmu Abe gotuje Fernando Grosteina Andrade

Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON.

gdzie: Elektrownia Powiśle, ul. Dobra 42

kiedy: 27.06.-29.08., w każdy wtorek o 19:30

Rozpiska

Tymczasem nowoczesny kompleks handlowo-gastronomiczny na Powiślu przypomni o tym, dlaczego kochamy kino dokumentalne. Filmy wytypowano z katalogu znanego i lubianego festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Wśród nich znalazły się m.in. kinofilskie Lynch / Oz, nostalgiczne Sowieckie przystanki autobusowe oraz coś dla influencerów – Instagramowa rodzina. Nie zabraknie także propozycji prosto z Polski, czyli Lombardu i Simony.

David Lynch miał obsesję na punkcie Czarnoksiężnika z Oz. Alexandre O. Philippe tropi tę fascynację w swoim nowym dokumencie

Kino zachodzącego słońca

gdzie: plac Defilad

kiedy: 24.06.-09.09., we wtorki, czwartki i soboty o 21:30

Rozpiska

Największe tego typu wydarzenie w Warszawie. W ramach przeglądu odbywają się aż 46 pokazy. Będą kultowe klasyki od specjalistów kina gatunkowego ze SPLAT!FilmFest (Rocky, Terminator, Laleczka Chucky), PRL-owskie komedie (Nie lubię poniedziałków, Miś, Seksmisja) oraz dokumenty (Simona, Film balkonowy). Cafe Kulturalna proponuje do tego zapiekanki, nachosy i napoje wszelkiej maści. Żal z tego nie skorzystać!

Zwiastun filmu Aftersun w reż. Charlotte Wells. Poruszający dramat o dorastaniu i męskiej słabości zobaczymy na pl. Defilad 26 sierpnia

Kino plenerowe w Parku Górczewska

gdzie: Amfiteatr Bemowo, ul. Raginisa

kiedy: 28.06.-09.09., w środy o 21:00

Rozpiska

Mieszkańcy Bemowa mogą szykować się na szeroko rozumiane kino gatunkowe. Przypomnimy sobie wizytę Asteriksa i Obeliksa w luksusowym Osiedlu Bogów, bumelowanie marzycielskiej tancerki z Nowego Jorku (Frances Ha) i walkę o zdrowie psychiczne uzależnionego syna (Powrót Bena). Każdy z seansów otworzy krótkometrażówka prezentowana wcześniej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina i Sztuki ON ART.

Plakat filmu Powrót Bena Petera Hedgesa

Spotkajmy się pomiędzy

gdzie: Chono Lulu Bistro & Bar, Park Pięciu Sióstr

kiedy: 24.05.-30.09., w środy (maj, czerwiec, lipiec: 21:00, sierpień: 20:30, wrzesień: 20:00)

Rozpiska

Fundacja Rozwoju Kinematografii dobrze wie, co robi! W jej portfolio znajdują się już ponad dwa tysiące wydarzeń z całej Europy. Znak jakości postawi także nad przeglądem, który odbędzie się w Parku Pięciu Sióstr na Ochocie. Szczególnie cieszy nas fakt, że cały przegląd zwieńczy jeden z najciekawszych filmów ostatnich lat. Z Na rauszu Thomasa Vinterberga można godnie pożegnać lato!

Plakat filmu Na rauszu Thomasa Vinterberga

II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem

gdzie: dziedziniec Kamienicy Artystycznej Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11

kiedy: 12.07.-06.09., w środy o 20:00

Rozpiska

Ukraina, Białoruś, Gruzja i Indie – to stamtąd pochodzą filmy, które znalazły się w programie wydarzenia. Jego pomysłodawcy chcieli zarysować współczesny obraz różnych krajów, ukazując ich pluralizm kulturowy. Przed każdym z seansów odbędzie się rozmowa z ekspertami i dziennikarzami. Zaproszeni goście wskażą, że mimo odwiecznych sporów albo niedomówień wszyscy żyjemy pod wspólnym niebem.

Rok temu Syndrom Hamleta był jednym z najgoręcej oklaskiwanych dokumentów na Krakowskim Festiwalu Filmowym. 16 sierpnia zobaczymy go w ramach przeglądu Pod Wspólnym Niebem

Kino plenerowe w Lolku

gdzie: Lolek Grill & Bar, ul. Rokitnicka 20

kiedy: 14.06.-30.08., w środy o 21:00

Rozpiska

W karcie dań figurują tu rozmaite smakołyki z grilla, podpłomyki, burgery i sałaty. Nie brakuje też lemoniad, piwa z kija albo mocniejszych alkoholi. Już sama oferta gastronomiczna Lolka zachęca do wieczornego biesiadowania, a tu jeszcze dostaliśmy na deser moc seansów plenerowych! Na ekranie pojawią się m.in. pojedynkujący się tenisiści Björn Borg i John McEnroe, Tarantinowskie Bękarty wojny oraz rozpędzony Bullet Train.

12 lipca zobaczymy jeden z najlepszych tenisowych filmów wszech czasów, czyli Borg McEnroe. Między odwagą a szaleństwem Janusa Metza Pedersena

Ursynowskie Lato Filmowe

gdzie: Kopa Cwila (przy stacji metra Ursynów), Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12b

kiedy: 06.07.-17.08., w czwartki (lipiec: 21:30, sierpień: 21:00)

Rozpiska

Ciepłe, letnie wieczory pod chmurką najlepiej spędzać w dobrym towarzystwie i z dobrym filmem. Taką właśnie propozycję mamy na nadchodzące wakacyjne czwartki – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. Trudno oprzeć się jego zaproszeniu, zwłaszcza że repertuar kryje sporo niespodzianek. Zobaczymy m.in. poruszającego Mężczyznę imieniem Otto oraz Fabelmanów – autobiograficzny film Stevena Spielberga.

Mężczyzna imieniem Otto Marca Forstera zainauguruje cały cykl już 6 lipca

Westfield Summer Festival

gdzie: Westfield Arkadia, al. Jana Pawła II 82 (naprzeciwko głównego wejścia)

kiedy: 22.06.-31.08., w czwartki o 21:00

Rozpiska

Westfield Arkadia nie bawi się w półśrodki. Popularne centrum handlowe latem zaprasza na aktywności zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Do sportowych świrów adresowane są zajęcia z jogi, zumby oraz krajoznawcze spacery po Warszawie. Fani kultury zobaczą zaś spektakle Teatru Pijana Sypialnia, koncerty (m.in. Julii Pośnik i Ani Leon) oraz filmy. W repertuarze m.in. nieodżałowany Podróż za jeden uśmiech, optymistyczny Sokół z masłem orzechowym oraz romantyczne Piosenki o miłości.

W Piosenkach o miłości, które w Arkadii obejrzymy 20 lipca, jedną z głównych ról zagrała wokalistka Justyna Święs

Kino plenerowe na Ochocie

gdzie: Park Szczęśliwicki

kiedy: 02.06.-18.08., w piątki o 21:30

Rozpiska

Kto ma ochotę na kino, ten będzie mieć kino w Ochocie! W coraz bardziej urokliwej warszawskiej dzielnicy wyświetlone zostaną m.in. Wróg doskonały z Tomaszem Kotem, hiszpańskojęzyczny Bezmiar oraz Przepis na miłość. Będziemy mieli również okazję nadrobić Mojego syna Christiana Cariona, w którym wykorzystano niekonwencjonalną technikę aktorską. Odtwórcy głównych ról do ostatniej chwili nie wiedzieli, jaki będzie ciąg dalszy całej historii.

Seans Wroga doskonałego na Ochocie odbędzie się na zwieńczenie całego cyklu wakacyjnego, 18 sierpnia

Kino letnie w Factory Ursus

gdzie: Factory Ursus, pl. Czerwca 1976 6

Sprawdź też

kiedy: 24.06.-26.08., w soboty o 21:30

Rozpiska

Ruben Östlund, Charlotte Wells, Pedro Almodóvar i Francis Lawrence – to raptem czworo twórców, których filmy w najbliższych tygodniach zobaczymy w Ursusie. Po polowaniu na zakupowe okazje nie można wyobrazić sobie lepszego odpoczynku!

Jedną z głównych ról w Matkach równoległych, które w Factory Ursus zobaczymy 12 sierpnia, zagrała Penélope Cruz

Kino plenerowe we Włochach

gdzie: park Marka Kotańskiego, ul. 1 Sierpnia oraz boisko SP nr 94, ul. Cietrzewia 22a

kiedy: 30.06.-18.08., w piątki i soboty o 21:45

Rozpiska

Dwie lokalizacje na Włochach oznaczają dwa razy więcej filmowych wrażeń! W parku Marka Kotańskiego przypomnimy sobie jedną z najlepszych włoskich komedii ostatnich lat, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Zacieramy też ręce na rewatch wywrotowego W trójkącie Rubena Östlunda i fantastycznonaukowego, muśniętego katastrofizmem Moonfall.

15 lipca Waszej szczególnej uwadze polecamy seans W trójkącie Rubena Östlunda. Reżyser otrzymał za ten film Złotą Palmę

Kino plenerowe na Wilanowie

gdzie: plac przed Urzędem Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2

kiedy: 01.07.-19.08., w soboty (lipiec: 21:30, sierpień: 21:00)

Rozpiska

Najpierw z King Richarda dowiemy się, jak najsłynniejsze rodzeństwo w historii tenisa, czyli siostry Williams, doszły na szczyt. Później odwiedzimy mikrokosmos innych bliźniaczek, głównych bohaterek Silent Twins. Zobaczymy także czwartą część Johna Wicka, Blisko oraz Wieloryba z przejmującą rolą Brendana Frasera. Takie emocje tylko na Wilanowie!

8 lipca mieszkańcy Wilanowa zobaczą Silent Twins, czyli pierwszy anglojęzyczny film Agnieszki Smoczyńskiej

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

gdzie: Plaża Romantyczna, ul. Rychnowska 15

kiedy: 02.07.-20.08., w niedziele (lipiec: 21:30, sierpień: 21:00)

Rozpiska

Choć powstała stosunkowo niedawno, wielu mieszkańców Wawra ma już do niej słabość. Nic dziwnego – w tamtej okolicy nie ma lepszych miejsc do relaksu na świeżym powietrzu czy spontanicznego ogniska! Teraz Plaża Romantyczna ugości kinomanów, którzy będą mieli okazję nadrobić popularne filmy. Zwróćcie szczególną uwagę na komedię Szef roku, wyciskającego łzy Wieloryba i fantasy Trzy tysiące lat tęsknoty.

Wieloryba Darrena Aronofsky’ego zobaczymy 23 lipca

Kino pod chmurką w Browarach Warszawskich

gdzie: Browary Warszawskie, Rynek Warzelni (na rogu Schielego i Haberbuscha)

kiedy: 02.07.-31.08., w środy i niedziele o 21:30

Rozpiska

Browary Warszawskie przez cały rok kuszą zróżnicowaną ofertą gastronomiczną. Spróbujecie tu kuchni indyjskiej, śródziemnomorskiej, sushi, a także specjałów od samego Roberta Lewandowskiego. A latem po smacznej kolacji dostaniecie jeszcze filmową dokładkę! W lipcowym repertuaru figurują m.in. Skarb Mikołajka, Najgorszy człowiek na świecie i Imagine. Sierpień ma zaś być nie mniej ciekawy!

Plakat filmu Najgorszy człowiek na świecie, który będzie prezentowany w Browarach Warszawskich 9 lipca

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone