Czytasz
Kobosil – świeże berlińskie techno w Pradze Centrum

Kobosil – świeże berlińskie techno w Pradze Centrum

Kobosil, mat. promocyjne

Max Kobosil, doceniony m.in. przez przez Marcela Dettmanna DJ i producent, 17 października wystąpi w Warszawie. Rodowity berlińczyk specjalizujący się w industrial techno wydawał m.in. w renomowanym labelu Ostgut Ton. Czym rezydent Berghain zaskoczy nas w Pradze Centrum?

Przestrzeń dawnej stalowni na Szwedzkiej wypełni w ten weekend mocne, berlińskie techno. A to wszystko za sprawą Kobosila, który na scenie gra już ok. 10 lat. Rozpoznawalność przyniósł mu remiks utworu Silo duetu Barker & Baumecker, który można zaliczyć do klasycznych „powożących” przykładów industrial techno. Zaledwie trzy lata później, w 2016 roku artysta wydał swój debiutancki album We Grow, You Decline, na którym da się wyczuć inspiracje industrialem, ale też i noisem, ambientem, czy eksperymentalną muzyką konkretną. Niektórzy w brzmieniu pierwszego albumu doszukują się nawet gotyckich inspiracji. Kobosil szybko stał się wschodzącą gwiazdą techno.

Występ Kobosila został przeniesiony na 1.01.2021

Dziś rezydent Berghain, tak wspomina swoją pierwszą wizytę w mekce wszystkich klubowiczów:

Mój pierwszy raz w Berghain to był moment przełomowy, ale nie chodziło jedynie o dźwięk. W każdy weekend gromadzą się tam tysiące ludzi o bardzo różnych światopoglądach, by wspólnie wziąć udział w czymś na kształt rytuału – i to wydaje mi się najbardziej imponujące. Eksploracja muzyki w tym doskonałym settingu potwierdziła moje wcześniejsze pomysły dotyczące własnego brzmienia – mówi o swoich wczesnych doświadczeniach z muzyką Kobosil w wywiadzie dla portalu Truants.

Dziś Kobosila usłyszymy nie tylko w Berghain, ale i na największych festiwalach muzyki elektronicznej – m.in. holenderskim Awakenings czy No Sleep Festival w Belgradzie. Jego set można było również usłyszeć podczas 5. Urodzin Boiler Room. A już w najbliższą sobotę będziecie mogli na własnej skórze sprawdzić, jak Kobosil sprawdza się w formule DJ set.

Sprawdź też
Zakodowane uprzedzenie, reż. Shalini Kantayy, mat. promocyjne

Bilety na występ Kobosila znajdziesz w Going.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone