Czytasz
Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące plenerowych wydarzeń kulturalnych – wejdą w życie już 17 lipca!

Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące plenerowych wydarzeń kulturalnych – wejdą w życie już 17 lipca!

imprezy plenerowe koncerty rząd koronawirus pandemia odmrażanie Going. MORE

Rząd zapowiada nowe zasady dotyczące uczestnictwa publiczności w plenerowych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Zaktualizował również rozporządzenia dotyczące zamkniętych przestrzeni koncertowych. Co czeka nas w kolejnym etapie tzw. “odmrażania”?

Najnowsze informacje dotyczące organizowania masowych imprez plenerowych za gov.pl: “Od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni – będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego.

Zasady dotyczące imprez i wydarzeń w otwartej przestrzeni (imprezy plenerowe), które wchodzą w życie od 17 lipca:

  • zapewnienie co najmniej 5 m² na osobę;
  • obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami;
  • wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie dystansu;
  • konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób;
  • wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami

Oznacza to, że od lipcowego terminu nie będzie już ograniczeń do 150 osób, jeśli chodzi o plenerowe koncerty, imprezy i inne wydarzenia z sektora kulturalnego i rozrywkowego odbywające się na świeżym powietrzu. Wygląda na to, że powoli wracamy już do koncertów bliższych tym sprzed pandemicznej rzeczywistości.

Rząd wydał również rozporządzenie dotyczące klubów, sal koncertowych i innych pomieszczeń, w których mogą odbywać się koncerty. Poniżej zasady dystansu społecznego dotyczące organizowania tego rodzaju wydarzeń w zamkniętych przestrzeniach.

Kina, teatry, sale koncertowe, kluby muzyczne, hale widowiskowo-sportowe, amfiteatry i muszle koncertowe:

Sprawdź też
Guzior Młody Zgred

  • udostępnienie do 50% liczby miejsc na sali – rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami (w tzw. „szachownicę”);
  • konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia;

Obowiązek zachowywania dystansu nie będzie dotyczył osób, które przyjdą z dzieckiem poniżej 13. roku życia; osób, która towarzyszą osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie; osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Pamiętajcie jednak, że pandemia koronawirusa nadal trwa i należy stosować się do wszystkich zaleceń sanitarnych i przestrzegać panujących zasad.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone