Czytasz
Na Jazdów wraca Lado na Wsi, jeden z ciekawszych cykli wakacyjnych koncertów

Na Jazdów wraca Lado na Wsi, jeden z ciekawszych cykli wakacyjnych koncertów

Lado ABC na Wsi Młynarski Masecki Going. MORE wychodź odpowiedzialnie Jazdów lato Warszawa

Za co kochamy lato i wakacje? Między innymi za serię koncertów Lado na Wsi, która ma miejsce na warszawskim Jazdowie. Już dzisiaj otwarcie kolejnego sezonu!

O tym, dlaczego i za co kochamy Lado na Wsi pisaliśmy rok temu w dość obszernym tekście. Po wybuchu pandemii koronawirusa, lockdownie i innych przykrościach związanych z tą sytuacją obawialiśmy się, że w trakcie lata 2020 będziemy musieli obejść się smakiem. Jednakże, plenerowe wydarzenia do 150 osób są już dozwolone (a od 17 lipca liczba uczestników takich koncertów/imprez jeszcze się zwiększy), co oznacza, że kameralne koncerty w Ladomku jednak się odbędą!

1 lipca, czyli dzisiaj, na Jazdowie wystąpi zespół Bastarda, czyli Paweł Szamburski (klarnet), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela) i Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy). Muzycy zaprezentują m.in. materiał z najnowszej płyty Nigunim. Jeśli jeszcze nie słyszeliście Bastardy na żywo, jest to pozycja obowiązkowa. W pakiecie z fantastyczną konferansjerką Szamburskiego.

Jakie są plany na kolejne lipcowe środy? 8 lipca usłyszycie występ Wojtka Traczyka (solo), do którego w drugiej części wieczoru dołączy Hubert Zemler. Tydzień później szykujcie się na koncert duetu Alfons Slik, za którym stoją Grzegorz Tarwid i Szymon „Pimpon” Gąsiorek, czyli panowie, którzy nie powstrzymują się przed swobodną ekspresją łączącą ich instrumentalny warsztat z nieposkromionymi, ryzykownymi recytacjami i eksperymentami brzmieniowymi.

Jedziemy dalej: 22 lipca w Ladomku odbędzie się występ Jerza Igora z najnowszym materiałem z najnowszej płyty, w najnowszych kreacjach i najnowszym samochodzie. Jeśli nie znacie jeszcze zespołu Igora Nikiforowa i Jerzego Rogiewicza, to wiedzcie, że poznać musicie. W ostatnią środę lipca zebranych słuchaczy uraduje muzyka duetu Weber/Tarwid i projektu MIR. A co będzie w sierpniu to jeszcze nie wiadomo, ale na pewno damy Wam znać. Póki co, widzimy się na lipcowych koncertach!

Sprawdź też
PLENER Michał Jabłoński
Muzyka, sztuka, warsztaty – rozmawiamy z ekipą PLENERU

Wybierając się na któryś z koncertów w ramach Lado na Wsi pamiętajcie, że:

Ze względu na wprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją poniższych warunków:

  • każdy uczestnik zobowiązuje się do samodzielnego wyposażenia się w konieczne środki ochrony osobistej – maseczkę zasłaniającą nos i usta – której noszenie w miejscu koncertu jest obowiązkowe
  • w uzasadnionych przypadkach dane osobowe uczestnika koncertu (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) zostaną udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym
  • uczestnikiem koncertu może być jedynie osoba, która wedle swojej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną lub nie przebywa na kwarantannie / pod nadzorem epidemiologicznym
Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone