Czytasz
Plany na muzyczny weekend? Cała paleta atrakcji z okazji 1. urodzin Radia Kapitał

Plany na muzyczny weekend? Cała paleta atrakcji z okazji 1. urodzin Radia Kapitał

Radio Kapitał 1. urodziny Pardon To Tu BarKa Going. MORE imprezy koncerty plener lato Warszawa

Radio Kapitał to pierwsze w Polsce niezależne community radio, które za kilka dni będzie świętować swoje pierwsze urodziny. Co czeka nas w zbliżający się weekend?

Słuchacie Radia Kapitał? Kilkaset audycji autorskich, pasma gościnne, ważne tematy społeczne i ogrom wydiggowanej muzyki. Jak mówią o nim założycielki i założyciele: “jest to odpowiedź na potrzebę stworzenia niezależnej przestrzeni ekspresji, oddolnego działania – nie dla zysku, lecz dla osobistej satysfakcji oraz społecznej korzyści. W jego współtworzenie angażują się rozmaite kolektywy działające na styku muzyki, kultury i aktywizmu, inicjatywy kulturalne, kluby i wydawnictwa, ale również jednostki, entuzjaści radia, dźwiękowcy, twórcy, DJ-e i DJ-ki.”

Wstępny plan przewidywał istnienie tego społecznościowego radia przez trzy miesiące. Co było potem, widać jak na dłoni. Ekipa się rozrastała, platforma rosła w siłę, a już w najbliższy weekend Radio Kapitał będzie świętować swoje pierwsze urodziny. I to w jaki sposób!

Będzie tanecznie i klubowo, będzie koncertowo oraz… piknikowo. Nie w jednym miejscu, a w trzech. Tak właśnie zamierzają celebrować ten wyjątkowy weekend ludzie związani z Radiem Kapitał – autorki i autorzy, twórczynie i twórcy oraz przyjaciele.

Zaczniemy od nadwiślańskiej BarKi i didżejskich setów artystek/-ów i prowadzących związanych ze stacją. Zagrają didżejki i didżeje w składzie: Zofia Janina [Reisefieber] x Edka Jarząb, duet WĘSZ Katarzyna x Kaja, MaL x Avtomat, brzask, DJ Zeten, daisy cutter x Yaxuriyamilex oraz Luksja Sound. Myśleliście, że wiedzieliście już wszystko o różnorodności? To polecamy wpaść w piątek w okolice Placu Zabaw i dać się ponieść muzycznej podróży, jaka z pewnością czeka wszystkich zgromadzonych na Barce.

Dzień później nie lada gratka dla fanów nowej fali polskiej alternatywy, gitar, jazzu, niezależnych wytwórni i po prostu super muzyczki. W Pardon, To Tu zagrają trzy zespoły – Rosa Vertov (nowa płyta w tym roku, czekamy!), Beluga Stone i Pokusa. Po koncertach, o dobry wajb zadbają Ensor i //Dawanko. Koncerty organizowane są we współpracy z Lubię Cię Booking.

Sprawdź też

Na zakończenie tego trzydniowego święta spotkamy się na pikniku, który będzie miał miejsce przy Emilii Plater 31, a więc na terenie nowej miejscówki Szkoła, którą opiekuje się Komuna/Warszawa. Atrakcji związanych z tym wydarzeniem jest naprawdę sporo, dlatego wrzucamy je Wam poniżej:

  • debata o wartościach i wizjach Radia Kapitał (do dyskusji zaproszone są wszystkie chętne osoby, nie tylko autorzy i autorki audycji)
  • sito na żywo z Kwiaciarnia Grafiki
  • sety didżejskie (m.in. Mondoj i Filip Lech)
  • targi niezależnych labeli (m.in. Saamleng, Opus Elefantum Collective, Pointless Geometry, 𝓰𝓵𝓪𝓶𝓸𝓾𝓻.𝓁𝒶𝒷𝑒𝓁 czy enjoy life)

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie darmowy, ale przy wejściu będzie można sypnąć trochę hajsiku na wsparcie działań Radia Kapitał, do czego Was zachęcamy. Widzimy się!

Radio Kapitał 1. urodziny Pardon To Tu BarKa Going. MORE imprezy koncerty plener lato Warszawa

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone