Czytasz
Potrzebny Kapitał dla Radia Kapitał. Przyjdź potańczyć i pomóc

Potrzebny Kapitał dla Radia Kapitał. Przyjdź potańczyć i pomóc

Już w najbliższy weekend w przestrzeni Komuny Warszawa odbędzie się dwudniowy festiwal benefitowy na rzecz Radia Kapitał. Śmietanka muzycznej alternatywy zdecydowała się wesprzeć swoimi występami tę unikatową społecznościową rozgłośnię. Jej przetrwanie stoi pod znakiem zapytania.

Radio Kapitał tworzy oddolnie i nieodpłatnie społeczność ponad 300 osób zafascynowanych medium radia. Stacja działa ponad 3 lata, które przekłada się na ponad 8000 odcinków ponad 500 audycji. Tu liczą się intuicje i fascynacje autorek i autorów. Na antenie usłyszycie gqom, japoński noise czy perską elektronikę. Do tego rozmowy o książkach, wystawach, ezoteryce, seksualności czy ekologii. Na stronie Radia czeka na Was bogate archiwum audycji, dostępne 24 godziny na dobę.

Niekomercyjna logika działania sprawia, że szczególnie ważne dla funkcjonowania projektu jest oddolne wsparcie społeczności. To ono pomaga pokryć miesięczne koszta utrzymania radia, takie jak serwery, obsługa ramówki czy archiwizacja. Dlatego już w najbliższy weekend będziemy tańczyć na benefitowym festiwalu Kapitał dla Radia Kapitał. Na piątek organizatorzy zaplanowali noc klubową, a w sobotę odbędzie się wieczór pełen koncertów.

Bilety i karnety na benefitowy festiwal RK

Benefitowy festiwal Radia Kapitał
Benefitowy festiwal Radia Kapitał

Prawdziwą gratką piątkowej nocy będzie release party albumu Gaymers’ Cheatsheet Rafała Ryterskiego, który ukaże się 24 października nakładem Pointless Geometry. Parkiet do czerwoności doprowadzą również Avtomat i daisy cutter, czyli osoby sprawdzone w niejednym klubowym boju.

Za deckami staną też: Matka Boska Capslockowa (związana z Rejwkolektywem Suabo, absolwentka Instytutu Dźwięku), Twix (połowa duetu Brutality Garden DJ Set i część składów T’ien Lai, ||ALA|MEDA|| czy Javva) oraz Wrubel (piewca piękna i autor audycji Ogród). Z projektora zaświeci TRY_MIGA, który ma na koncie m.in. oprawę wizualną dla oficjalnego Klocuch-party w Chmurach i video mappingi na warszawską Noc Muzeów. 

Sprawdź też
Michał Anioł

Benefitowy festiwal Radia Kapitał
Benefitowy festiwal Radia Kapitał

Sobota upłynie pod znakiem koncertów. Zagrają: Anatol (związany z kultową wytwórnią enjoy life), PANGH (czyli Macio Moretti i Robert Piotrowicz), Polpo Motel (czyli wokalistka Olga Mysłowska i klawiszowiec Daniel Pigoński), Nac/Hut Report (mieszający noise, psychodelię i pop) i Legendado (debiutanci, których nie chcesz przegapić).

Przegapisz festiwal? Możesz pomóc także poprzez Patronite

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone