Czytasz
Najcudowniejsza płyta w polskim rapie? O.S.T.R. ma swój typ

Najcudowniejsza płyta w polskim rapie? O.S.T.R. ma swój typ

Polski rap dał nam sporo dobrych płyt. Która jest najlepsza? Mamy swoje typy, a ostatnio swoją sugestią podzielił się O.S.T.R. Podpowiedź: powstała w Warszawie.

Na pełnych obrotach

Co ciekawego robił ostatnio O.S.T.R.? Cóż, na pewno nie narzekał na nudę. Właśnie opublikował najnowszy mixtape, 042 Sequentia Mixtape, czyli kontynuację projektu rozpoczętego w 2022 roku. Jego poprzednik 042 Requiem początkowo był zaledwie dodatkiem do trasy koncertowej, ale przyjął się tak świetnie, że rozszedł się w mgnieniu oka, a jego kupno jest teraz praktycznie niemożliwe (chyba, że w drugim obiegu, ale kosztuje sporo). 

Jak czytamy na stronie Asfaltu, nowy mixtape muzycznie jest utrzymany w stylistyce pierwszej dekady lat 2000, więc fani twórczości Adama od Jazzu w wolnych chwilach do OCB będą bardzo zadowoleni. Promowało go pięć singli: Stereo, Reset, Gangboy, Aż po grób oraz Finał. Tracklista to 15 kawałków, wśród których znalazło się miejsce dla dwóch gości, czyli Hadesa i KPSN.

A co przyniesie przyszłość? Niedawno sieć obiegły plotki o współpracy Adama z Eldo. –Rapowe ‘pod poduszkę’. Wystartowaliśmy z pracą. 2024.44 – pisał na Instagramie ten drugi. Enigmatycznemu opisowi towarzyszyło zdjęcie, na którym O.S.T.R. klika na komputerze. O co dokładnie chodzi? Kiedy (i czy w ogóle) możemy spodziewać się nowego wydawnictwa? Tego jeszcze nie wiemy, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi oraz hasztagi o treści #44 i 44.start wskazują na to, że coś się dzieje.

O.S.T.R., LEMON

Zwycięzca jest jeden

To jednak nie wszystko! Nieco wcześniej Ostry wydał bowiem jeszcze jeden, długo wyczekiwany krążek. Wiosenna DIAPORAMA była powrotem rapera po 3 latach niespodziewanej nieobecności. Wiadomo – jak dostajemy płytę, to przydałaby się też trasa. Ta odbyła się jesienią, a DIAPORAMA Tour zawitała do Poznania, Gdańska, Katowic, Krakowa, Wrocławia i Warszawy. Na scenie, oprócz Ostrego, wystąpili m.in. Gibbs, Sarius czy Green, którzy pojawili się również na albumie. 

Sprawdź też
Slayer

Ostatni koncert z trasy odbył się niedawno w stolicy, gdzie Ostremu zebrało się na sentymentalne wspominki. Podczas końcowego bisu raper ukłonił się w stronę warszawskiej sceny i wyznał, że to właśnie ona jest matką jego ulubionego albumu. Jaki więc krążek jest szczególnie bliski jego sercu? 

Najcudowniejsza polska płyta, która kiedykolwiek powstała w dziedzinie hip-hop to Światła Miasta Grammatik. Ja wiem, że każdy ma swoją ulubioną, ale k*rwa mać… ta jest najlepsza. Naprawdę. Żeby uczcić warszawską scenę i jej wspaniałych słuchaczy, naszych ludzi, naszych przyjaciół… – powiedział Adam, ale na słowach się nie skończyło, bo na koniec wykonał Ile jestem w stanie dać pod bit Friko

Frosti: Bambi, Leosia i Kaz Bałagane to rap, którego głównie słucham

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone