Czytasz
Kot Gacek zaczął dbać o siebie. Promuje zbiórkę na karmę dla innych kotków

Kot Gacek zaczął dbać o siebie. Promuje zbiórkę na karmę dla innych kotków

Kot Gacek

Kot Gacek, największa atrakcja Szczecina według Google Maps, przeszedł na dietę i zaczął dbać o swoje zdrowie. Co więcej, wykorzystuje swój influencerski wizerunek do pomocy innym kotom.

Kot Gacek stał się atrakcją Szczecina, której nie można było ominąć. Wielka sława i uznanie wśród tłumów, jak to zwykle bywa, ma również swoje negatywne strony. Kota bez przerwy odwiedzanego przez turystów ciągle dokarmiano, przez co bardzo się roztył. Ponadto ciągłe odwiedzanie kota przez losowe osoby budziło obawy, czy aby zwierzę nie jest przebodźcowane ciągłym głaskaniem i mizianiem. Fani Gacka zaczęli martwić, się o jego zdrowie. Dlatego zainterweniowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, która zabrało z ulicy sympatycznego kociego celebrytę pod swoją opiekę.

Kot Gacek robi furorę: poznaj niezwykłą atrakcję Szczecina [PRAWDA] |  ASZdziennik.pl

Gacek, kot o reputacji ambasadora i ciesząca się największym uznaniem atrakcja Szczecina, odnalazł nowe miejsce zamieszkania. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami podzieliło się najświeższymi fotografiami zwierzaka, równocześnie mobilizując do wsparcia zbiórki środków na żywność dla kotów bez dachu nad głową. Jak możemy zobaczyć w ich poście, Gacek zaczął dbać o linię i wygląda o niebo lepiej. Od razu widać, że kot znacznie schudł i jest doskonale pielęgnowany.

O Gacku, bezdomnym kocie zamieszkującym przez dekadę ulicę Kaszubską, zrobiło się głośno w 2020 roku dzięki filmowi na YouTube. Nagranie zgromadziło ponad pięć milionów wyświetleń, a Gacek zyskał miano najwyżej ocenianej atrakcji miasta na platformie Google Maps. Sprawa kota poniosła się echem nawet w zagranicznych mediach.

Kot Gacek

Szczecińskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami opublikowało post w imieniu Gacka. Futrzasty influencer zachęcił swoich fanów do zbiórki na kupno karmy dla innych bezdomniaków. Na razie zebrana kwota przekroczyła 8500 zł.

Sprawdź też

Czytajcie więcej o zwierzakach tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone