Czytasz
Drill znów w opałach. Młody twórca miał terrorystyczne zamiary

Drill znów w opałach. Młody twórca miał terrorystyczne zamiary

Drill

Al-Arfat Hassan, znany jako Official TS, przyznał się do posiadania substancji chemicznych związanych z terroryzmem. Drill ponownie znajdzie się na ustach brytyjskich władz?

Złapany na gorącym uczynku

Al-Arfat Hassan, znany jako Official TS, przyznał się do posiadania substancji chemicznych w celach terrorystycznych. Sytuacja miała miejsce 27 lutego na lotnisku Heathrow, gdzie policja przejęła dwa telefony należące do Hassana. Według doniesień mężczyzna nabył chemikalia używane do wytwarzania materiałów wybuchowych, a także zakupił dwa noże oraz miecz. Raper z Enfield, północnego Londynu, wystąpił z bronią w filmie, gdzie wyrażał pragnienie wyglądania dobrze w swoich ostatnich chwilach.

Po zatrzymaniu na lotnisku, z którego miał lecieć do Bangladeszu, Hassan powrócił do domu, aby pozbyć się chemikaliów i broni. Służba Wykorzystania Cyfrowego w Ramach Kontraterroryzmu (NDES) znalazła mnóstwo obciążających materiałów na telefonach artysty. Były tam nagrania IS demonstrujące, jak zabić kogoś nożem oraz instrukcję dotyczące tworzenia bomby z zakupionych materiałów chemicznych.

Drill ma kłopoty na TikToku. Co się dzieje z popularną stylistyką?

Czy sprawa skończy się wyrokiem?

Proces sądowy rozpoczął się w zeszłym roku w Leeds. W jego trakcie sąd usłyszał niepublikowany utwór Hassana zatytułowany The London Verse, w którym rapował o zachodnich ofiarach ścięć IS i wspomniał o eksplozji w centralnym Londynie. Na urządzeniach Hassana znaleziono również zdjęcia z bronią oraz tysiące wiadomości między nim a 17-letnim fanem z Leeds, w których stosowali kody, używając babeczek dla materiałów wybuchowych i targowiska dla ataku. Mówiono, że mieli oni skrajne przekonania, a słuchacz pozował z nożem przed flagą Państwa Islamskiego (IS) oraz wysyłał wiadomości do rodziny o pragnieniu męczeństwa.

Sprawdź też
Young Igi

BBC relacjonuje, że Official TS rozpoczął swoją drogę artystyczną jako drillowy raper z tematyką brutalnego życia ulicy, ale w 2021 podporządkował się ideologii IS. Hassan przyznał się do posiadania substancji chemicznych w celach terrorystycznych przed sądem Old Bailey. Pierwotnie ława przysięgłych dyskutowała, czy jest winny przygotowania aktu terrorystycznego, ale zorganizowano drugi proces. Wyrok ma być ogłoszony 2 lutego.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone