Czytasz
Kręgi Taneczne na FEST Festivalu znów na bogato. Kto zagra na Śląsku?

Kręgi Taneczne na FEST Festivalu znów na bogato. Kto zagra na Śląsku?

Na kolejnej edycji letniego festiwalu zabawa znów nie skończy się na koncertach headlinerów. W tym roku szeroki skład DJ-ek i DJ-ów wystąpi na aż pięciu nocnych scenach. Dziś poznaliśmy nazwiska części zaproszonych artystów.

Program FEST Festivalu, który w tym roku odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia, stopniowo nabiera rumieńców. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Park Śląski odwiedzą m.in. The Chemical Brothers, M83, Yung Lean, Two Feet, Stickmen Project oraz 070 Shake. W orkiestrowym wydaniu usłyszymy Johna De Bucka, producenta znanego jako Apashe. Organizatorzy imprezy tradycyjnie nie zapomnieli też o mocnej reprezentacji polskiej sceny. Publiczności zaprezentują się Jan-Rapowanie, Gibbs, Rubens, Zdechły Osa oraz OKI.

Bilety na FEST Festival 2023 znajdziecie tutaj!

Święto clubbingu

Flagowy festiwal agencji Follow The Step znów nie zerwie też ze swoim elektronicznym rodowodem. Poza licznymi koncertami na imprezowiczów będzie czekać ponad kilkadziesiąt DJ setów. Areną występów producentów i producentek z całego świata będą Kręgi Taneczne. W tym roku złoży się na nie pięć scen. Każda z nich wyróżni się nie tylko muzyczną stylistyką, ale też przygotowywaną przez wiele tygodni oprawą świetlną i wizualną. Spójrzcie sami, jak wyglądało to ostatnio!

Tak w ubiegłym roku prezentowała się scena Eden. Zagrali na niej m.in. DJ Tennis, Rebolledo, Oliver Koletzki oraz Féjka.

Po takim wstępie możemy przejść do rzeczy. Dziś poznaliśmy pierwszych artystów, którzy uświetnią swoją obecnością klubowe oblicze FEST Festivalu 2023. Ogłoszonych właśnie artystów podzielono na cztery sceny. Skład piątej – sekretnej – zostanie podany do wiadomości odpowiednio później.

Kręgi Taneczne. Smolna

Jeden z Kręgów Tanecznych znów będzie sygnowany znakiem jakości warszawskiej Smolnej. Z Włoch przyjedzie autor popularnego przeboju Rave, stojący za deckami już od blisko trzech dekad Sam Paganini. O techno podszyte berlińskim sznytem zadba rezydent Berghain i założyciel wytwórni Figure, Len Faki. Zagra także reprezentant nowej szkoły, Layton Giordani, i Eron Alkan. Ostatni z DJ-ów regularnie przemyca klubowy anturaż do mainstreamu. Remiksował m.in. Depeche Mode, Tame Impala i Interpol.

Kręgi Taneczne by Smolna – pierwsze ogłoszenie.

Kręgi Taneczne. Dark

W ubiegłym roku scenę tę przejął francuski kolektyw Possession. Jego działalność została wprawdzie zawieszona, ale brzmień, jakim hołdowali, nie zabraknie teraz pod nowym szyldem. Na scenie Dark zagra jeden z liderów brudniejszego techno, AnD. Silną reprezentację wystawia berliński label VOXNOX, wystawiając do gry DLV, Lucinee i naszego rodaka, Septa. My szczególnie czekamy na set duetu Kalte Liebe. Ich twórczość, orbitująca wokół rozpędzonego EBM-u, dark wave’u i punku, zadziała na żywo lepiej niż niejedno cardio. Posłuchajcie ich płyty Sucht & Drang z 2021 roku i przekonajcie się o tym sami.

Sprawdź też
Rap półrocze 2024

Krąg Taneczny Dark – pierwsze ogłoszenie.

Kręgi Taneczne. Eden

Eden, czyli raj. Miejsce pozbawione trosk i problemów, gdzie liczy się tylko niczym nieskrępowana zabawa. Jak muzycznie zaplanowali tę przestrzeń organizatorzy Festa? Dominują tu raczej łagodniejsze odcienie elektroniki: house, deep house, downtempo oraz disco. Niekwestionowaną gwiazdą dzisiejszego ogłoszenia jest lubiany nad Wisłą Christian Löffler, który wystąpi w formule live. Przyjedzie także jeden z prekursorów dubstepu, Skream, Raidho, czyli Simon Mattson w projekcie zderzającym klubowe brzmienia z etnicznymi akcentami, a także duet z wytwórni Stil vor Talent – Hidden Empire. Uwaga: Eden to jedyna scena, która zaprosi do radosnego tańca nie tylko nocą, ale też w ciągu dnia!

Krąg Taneczny Eden – pierwsze ogłoszenie.

Kręgi Taneczne. Astral

Trance triumfalnie wraca do łask, a jedną z przestrzeni tego renesansu jest scena Astral. Tradycyjnie nie zabraknie na niej hipnotycznych, psychodelicznych wizualizacji, które w zestawieniu ze starannie wyselekcjonowanymi beatami zawładną Wami na długie godziny. W tym Kręgu zobaczycie m.in. założycielkę kolektywu Orpheus, ØTTĘ, duet The Jakob Sisterz oraz CJ Art – producenta, realizatora dźwięku i dziennikarza muzycznego z Warszawy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone