Czytasz
Kochacie burleskę, vogue i drag? La Pose Varsovie wgniata w fotel

Kochacie burleskę, vogue i drag? La Pose Varsovie wgniata w fotel

Przy ulicy mazowieckiej w Warszawie powstał nowy koncept – La Pose Varsovie. Miejsce łączy elegancki cocktail bar i klub, w którym obejrzycie występy drag, ballroom czy burleskę.

Od piątku do niedzieli bawiliśmy się na otwarciu La Pose Varsovie. Oprócz części drinkowej i tanecznej, nie zabrakło występów artystycznych: w sobotę scenę przejęły osoby performujące vogue. Ja dotarłam do klubu w niedzielę. Zachwyciły mnie pokazy burleski w czasie ekscytującego show, prowadzonego przez legendarną Betty Q. Na scenie oglądaliśmy Madame Meduse i Avę Afterglow.

Zdjęcia: Karola Balmas / The Adventure Seekers

La Pose Varsovie
Betty Q

La Pose zajmuje 3 piętra. Pokazy odbywają się na samym dole – właśnie tam mieści się didżejka i scena dla osób performujących. Wyposażeni w powitalne drinki (w odcieniu różu kompatybilnym z logo klubu!), zasiadamy przy stoliczkach wokół sceny. Dzięki takiemu układowi przestrzeni, możemy komfortowo podziwiać występy i czujemy rodzaj intymności. Gdy staje przed nami Betty Q – w zjawiskowej sukience, ozdobionej malutkimi światełkami – wiemy już, że to będzie magiczna niedziela.

La Pose Varsovie
Ava Afterglow

W czasie wieczoru obejrzeliśmy łącznie 6 pokazów – 3 od Avy Afterglow i 3 od Madame Meduse. Po każdej parze występów łapaliśmy oddech w czasie ok. półgodzinnej przerwy. To czas na przewietrzenie się, kolejnego drinka, pogaduszki i kumulowanie energii na kolejne show. Jedną z ważniejszych zasad burleski jest to, by na bieżąco obdarzać występujące osoby różnymi formami aplauzu. W wypadku Avy i Meduse oklaski i okrzyki spadały na performerki żywiołowymi kaskadami.

Madame Meduse

Jak mówią o sobie twórcy La Pose: Jeśli szukał*ś miejsca w Warszawie, w którym zarówno odpoczniesz przy kawce jak i zaszalejesz na parkiecie to możliwe, że właśnie je znalazł*ś! To trzy piętra swobodnej przestrzeni tworzonej przez osoby dla osób. Dzialamy według zasad otwartości i wzajemnego szacunku.

Sprawdź też

Od tego tygodnia miejsce działa w następującym rytmie: od środy do niedzieli skorzystacie z menu cocktailowego i wyboru przekąsek. Weekendy to czas wydarzeń specjalnych – różnorodnych form nieheteronormatywnej ekspresji.

Reporterki Going. MORE: Milena Soporowska i Jagoda Gawliczek, fot. archiwum prywatne

Więcej wartych uwagi miejscówek!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone