Czytasz
Lana Del Rey napisała motyw przewodni do filmu o Jamesie Bondzie. Został odrzucony

Lana Del Rey napisała motyw przewodni do filmu o Jamesie Bondzie. Został odrzucony

Lana del rey james bond

Lana Del Rey z soundtrackiem do filmu z cyklu James Bond? Tak! Artystka opowiedziała o tym po otrzymaniu Międzynarodowej Nagrody Specjalnej podczas Ivor Novello Awards.

James Bond przeżywający swoje przygody, podczas gdy w tle leci Lana Del Rey – to naprawdę mogło się wydarzyć. Twórczyni ujawniła, że napisała piosenkę do filmu Spectre, ale została ona odrzucona przez producentów. Piosenkarka wspomniała o tym za kulisami na Ivor Novello Awards w Londynie, gdzie odebrała specjalną nagrodę.

Przeczytajcie więcej o świecie muzyki tutaj!

Lana Del Rey x James Bond

Jak donosi BBC, Lanę zapytano o możliwość nagrania motywu do filmu o Bondzie, na co ta odpowiedziała, że już próbowała. Piosenkarka miała napisać do producentów z własnej inicjatywy. Ostateczny motyw przewodni do tego filmu, Writing’s on the Wall, nagrał Sam Smith i osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście singli. Był to pierwszy raz, kiedy muzyka z wiadomego cyklu osiągnęła aż tak duży sukces komercyjny w Wyspach.

Sam, wykonałeś świetną robotę. Ale będę dalej robić swoje małe rzeczy w stylu Nancy Sinatry co jakiś czas i udawać, że to utwór tytułowy – zażartowała Del Rey, dodając, że nie zrezygnowała z nadziei dotyczących stworzenia piosenki do tej serii.

Gwiazda wspomniała również o nadchodzącym albumie inspirowanym muzyką country. Lasso, które ogłosiła w styczniu, ma zostać wydane już wczesną jesienią.

O Boże, co mogę teraz powiedzieć? Kiedy wręczyłam Jackowi Antonoffowi jego nagrodę dla Najlepszego Producenta Roku, powiedziałam: Witamy Nashville w Hollywood i Hollywood, witamy w Nashville, bo przemysł muzyczny poszedł w stronę country. I zapadła cisza; 5000 osób, martwa cisza. A potem w następnym tygodniu, trzech dużych artystów ogłosiło wielkie albumy country. Więc dokąd zmierza Lasso? Naprawdę teraz nie mam pojęcia!

Sprawdź też
Kobiety rynek muzyczny

Motyw przewodni do Bonda to trudne wyzwanie

To nie był jedyny raz, gdy producenci Bonda odrzucili znane nazwisko w wyborze motywu przewodniego do Spectre. W 2015 roku Radiohead ujawnili, że poproszono ich o napisanie motywu, który również nie został przyjęty. Zespół ostatecznie udostępnił piosenkę za darmo.

W zeszłym roku poproszono nas o napisanie motywu do filmu o Bondzie Spectre – napisał zespół w tamtym czasiei dodał: Tak, poproszono nas. Nie wyszło, ale stało się to czymś naszym, co bardzo kochamy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone