Czytasz
Powróci Lato na Pradze! Wśród artystów m.in. Coals, FukaJ i Szczyl, Clock Machine i Mery Spolsky

Powróci Lato na Pradze! Wśród artystów m.in. Coals, FukaJ i Szczyl, Clock Machine i Mery Spolsky

Mery Spolsky, mat. promocyjne

Ogłaszamy pierwsze koncerty plenerowe z cyklu Lato na Pradze. Po sukcesie zeszłorocznej edycji, projekt powraca ze zdwojoną siłą. W lipcu i sierpniu możemy liczyć na plejadę polskich gwiazd.

W sąsiedztwie praskiej hali z czerwonych, charakterystycznych cegieł już niedługo usłyszymy najlepszych reprezentantów i reprezentantki polskiej muzyki. Wyjątkowa, postfabryczna przestrzeń Pragi Centrum wypełni się różnymi gatunkami muzycznymi – od melodyjnego i eksperymentalnego electropopu, przez energetyczny rock aż na bezkompromisowym rapie kończąc.

To okazja by poczuć festiwalową atmosferę bez wyjeżdżania z miasta! Letniej metamorfozie ulegnie cała przestrzeń Pragi Centrum – ogród przemieni się w festiwalową scenę, podczas gdy pozostałą część kompleksu wypełnią foodtrucki, bary i zielone strefy relaksu.

Lato na Pradze to jednak przede wszystkim dobra muzyka. Kogo usłyszymy zatem w wakacje po praskiej stronie Wisły?

Praga Centrum, mat. promocyjne

Nie może oczywiście zabraknąć Mery Spolsky, na której koncercie byliśmy na Szwedzkiej rok temu. Mery to charakterystyczna wokalistka i producentka, którą wyróżnia spójna wizja artystyczna. W 2020 roku jej album Dekalog został nominowany w ramach Fryderyków w kategorii elektronika. Artystka ma na swoim koncie m.in. współpracę z samą Kayah. Mimo że na scenie zazwyczaj występuje zaledwie z jednym muzykiem – gitarzystą i producentem No Echoes – jej koncerty to wulkan energii. Przygotujcie się na solidną dawkę basu i – co najważniejsze – nie zapomnijcie swojego stroju w pasky!

Chcecie więcej elektroniki? Nie ma problemu. W lipcu na warszawskiej scenie zobaczymy duet Karaś/Rogucki. Panowie rozsmakowali się w stylu cold wave, wskrzeszając dynamiczne syntezatory, co zdecydowanie słychać na ich albumie studyjnym Ostatni bastion romantyzmu. Jak mówią sami artyści, na płycie znajdziecie “erotyki motoryzacyjno-katastroficzne”. Skojarzenie z J. G. Ballardem i jego słynną książką Kraksa nasuwa się samo. Jak brzmi miłość w czasach nowej, stechnicyzowanej cywilizacji? Będziecie mogli przekonać się o tym w Pradze Centrum już latem!

Line-up zasili młoda gwardia artystów. Wśród zaproszonych znalazł się m.in. nominowany w Odkryciach Empiku 2020 duet Coals. Połączenie rapu, elektroniki, folkloru i postinternetowych inspiracji zdecydowanie się u nich broni. Wielbicieli i wielbicielki nieśmiertelnego indie-rocka zdecydowanie ucieszy obecność Sonbird. Czwórka z Żywca stawia na gitarową, młodzieńczą emocjonalność, którą doskonale uosabia kawałek Niepoważny, zaprezentowany na koncercie „Debiutów” w ramach 56. KFPP w Opolu.

Jako “starszych kolegów po fachu” w fabrycznej przestrzeni gościć będziemy Clock Machine. Formacja pod wodzą Igora Walaszka aka Igo na scenie jest już ponad 11 lat! W tym czasie muzycy wydali wspólnie trzy albumy, w tym Prognozy z 2019 roku. Do swoich inspiracji muzycznych zaliczają m.in. Jacka White’a czy Red Hot Chili Peppers. Jak brzmi nasza rodzima wersja rock’n’rolla? Będziecie mogli sprawdzić już pod koniec lipca. My zapewniamy, że charakterystyczna dla Clock Machine mieszanka tanecznego funku z energetycznym rockiem alternatywnym to gwarancja dobrego, koncertowego doświadczenia.

Jeśli świeża krew, to oczywiście rap. W Pradze Centrum usłyszymy FukaJa i Szczyla. FukaJ to nowy członek SBM Label, który niedawno zaprezentował nagrany we współpracy z Kubim Producentem kawałek Światła Miasta. Szczyl to młody raper prosto z Gdyni, który, podobnie jak FukaJ, brał udział w akcji SBM Starter. Obaj nagrali kawałki Kaptur i Wczoraj, które mają już ponad 1,5 mln wyświetleń na kanale YouTube!

Sprawdź też

Rodzimy hip-hop usłyszymy również w wykonaniu “starych wyjadaczy” – JWP/BC. Funkcjonująca od połowy lat 90. grupa to esencja truskulowego rapu. Uliczny vibe, grafitti, melanże i podróże po mieście – u chłopaków pewne rzeczy pozostały niezmienne, choć jak sami przyznają, nigdy nie chcieli zamykać się w jednym określonym kanonie.

Bilety na koncerty Lata na Pradze są już dostępne w Going.

Pełny line-up zamieszczamy poniżej:

02.07 LemON
03.07 Mrozu
06.07 Mery Spolsky
09.07 Karaś / Rogucki
13.07 Sonbird
17.07 Undadasea
27.07 Clock Machine
28.07 JWP/BC
30.07 Nosowska
01.08 Mazolewski
18.08 Coals

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone