Czytasz
Sorry Boys i inni – poznaliśmy kolejnych artystów Olsztyn Green Festival

Sorry Boys i inni – poznaliśmy kolejnych artystów Olsztyn Green Festival

Olsztyn Green Festival

Zaledwie po dwóch tygodniach od pierwszego ogłoszenia Olsztyn Green Festival wraca z kolejnym ogłoszeniem. Szykujcie się na czołowy polski duet zainspirowany muzyką lat 80., najciekawszy zespół alternatywno-popowej sceny, laureatkę Paszportu Polityki oraz doceniony przez prasę postfolk z Krakowa!

Długi wakacyjny weekend od 13 do 15 sierpnia polecamy spędzić na zielonym olsztyńskim festiwalu z najlepszą polską muzyką. Dwa tygodnie temu poznaliśmy pierwszych artystów Olsztyn Green Festival, wśród których znaleźli się Natalia Przybysz, Miuosh oraz sanah. Sprawdźcie, kogo jeszcze usłyszcie tego lata nad malowniczym jeziorem Ukiel!

KARAŚ/ROGUCKI

Zimna fala, new romantic i miłość w czasach cybernetycznej zarazy. W nadchodzące walentynki minie dokładnie rok od wydania ich debiutanckiego albumu Ostatni bastion romantyzmu, który ukazał się nakładem wytwórni Kayax i zawojował polską scenę muzyczną. Duet, który tworzą Kuba Karaś i Piotr Rogucki, powstał po zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. „Muzycznie poszliśmy za instynktem świeżej energii spotkania, mieszając sporo emocji z bitami tanecznymi, grubym basem i dużą ilością melodii opartych na eksperymentalnym brzmieniu gitar i syntezatorów” – kwituje Piotr Rogucki.

Sorry Boys

Warszawski zespół tworzony przez Tomasza Dąbrowskiego, Piotra Blaka i Belę Komoszyńską. Na ostatnim, wydanym w 2019 roku albumie Miłość Sorry Boys w przebojowy sposób pokazali różne oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Pochodzący z albumu singiel Absolutnie, absolutnie stał się absolutnym hitem i zyskał miano Złotego Singla.

Misia Furtak

Kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka znana z zespołu très.b, z którym zdobyła Paszport Polityki i Fryderyka. Jej solowy album Co przyjdzie? to zbiór znakomicie skomponowanych piosenek o zmianach – zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli, których w ogóle nie zauważamy.

Sprawdź też

Kirszenbaum

Mówią o sobie, że są „jak Wyspiański na mefedronie”. Krakowski postfolkowy duet tworzą Kacper Szpyrka i Jakub Wiśniewski. Po świetnie przyjętym debiucie Stypa komedianta 22 stycznia ukazało się ich drugie długogrające wydawnictwo. Album Się to efekt nocnych eskapad po Madre de Dios i buszowania po bezdennych muzeach Wiednia.

Bilety na festiwal kupisz w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone